Facebook Pagelike Widget
W którym banku dostać EKO kredyt gotówkowy

Eko kredyt to ostatnio dość często reklamowane hasło ofert bankowych a wynika to z ogromnej popularności paneli fotowoltaicznych. Firmy tworzą się jak grzyby po deszczu a klienci widząc coraz więcej takich instalacji na dachach to zadają sobie pytanie czy też nie zainwestować. Banki idąc tym tropem zauważyły, że to dość spory koszt i cześć klientów pewnie będzie chciała posiłkować się kredytem. Dlatego w ostatnim czasie wysyp takich ofert specjalnych. Zazwyczaj bank udziela nam zwykłego kredytu gotówkowego jednak po dostarczeniu faktury za zakup sprzętu ekologicznego warunki zostają zmienione na lepsze. Bez dostarczenia potwierdzenia zakupy warunki zostają praktycznie takie same jak przy zwykłej gotówce.

Poniżej przygotowałem zestawienie gdzie warto podpytać na dzień dzisiejszy o dobre warunki wraz z informacją co musimy spełnić aby je otrzymać. Sytuacja zmienia się czasami dlatego warto przed złożeniem wniosku dopytać o aktualne warunki.

 

  • BOŚ Bank – Oferta EKOkredyt pojawia się w wielu wariantach w BOŚ Bank a wynika to z nazwy banku i podejścia to pro ekologicznych urządzeń czy instalacji. Oferty różnią się dlatego ciężko  podać konkretne wartości ale taki zakup fotowoltaiki to do kwoty 75tys zł na okres 120 miesięcy. Oprocentowanie to 5,5% z 2,5% prowizji.
  • Getin Bank – Oferta EKO-Kredyt ma w swojej ofercie specjalny bardzo atrakcyjny produkt. Kwota kredytu to 40tys zł netto i na okres max 120 miesięcy. Oprocentowanie to 7,2% i prowizja 5,99% po dostarczeniu faktury zakupu. Bank podobnie jak w innych wymaga aby za te środki sfinansować zakup np. paneli fotowoltaicznych czy też pompy ciepła. Wszystkie urządzenia które się łapią są wypisane w regulaminie.
  • ING Bank – Oferta EKO Pożyczka dotyczy tej samej oferty dla wszystkich produktów. Aktualnie jest to oprocentowanie 6,99% i prowizja 0%. Obowiązuje na ten moment do 30.06.2021 z możliwością dalszego wydłużenia.
  • Bank Pocztowy – Oferta EKO Cele dotyczy kredytów gdzie 80% przeznaczone będzie na zakup lub montaż urządzeń ekologicznych poprawiających jakość powietrza czy korzystających z odnawialnych źródeł energii. Dostępne kwoty to od 2000zł do 50000zł brutto(netto daje to kwotę do 46000zł). Oprocentowanie kredytu to 7,2% z prowizją 8% za uruchomienie(przy kredycie z ubezpieczeniem prowizja to 7%). Po dostarczeniu faktury za zakup do 3 miesięcy od uruchomienia bank obniży oprocentowanie o 1%. Okres kredytowania jest taki sam jak przy ofercie standardowej czyli do 120 miesięcy. Jeśli chodzi o cele na jakie możemy przeznaczyć środki to: panele fotowoltaiczne, kotły centralnego ogrzewania poza węglowymi, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, okien, drzwi, sprzęt AGD przynajmniej z klasą energooszczędności A+++, oczyszczalni ścieków i pojazdów elektrycznych.
  • PKOBP – Ekopożyczka PKO to specjalny produkt przeznaczony na zakup lub instalację urządzeń ekologicznych takich jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Kwota to max 50tys zł brutto na 120 miesięcy. Dostępne jest również ubezpieczenie w przypadku zainteresowania.
  • PEKAO SA – zgodnie z informacją dostarczoną przez bank promocja obowiązuje do 30.06.2021. Oprocentowanie 7,2% i prowizja 0% dla kwot od 2000zł do 50000zł. Okres kredytowania do 120 miesięcy. Aby otrzymać wymienione warunki trzeba dostarczyć fakturę na 80% kwoty

Ofert jest kilka i wszystkie działają na bardzo podobnej zasadzie czyli wyrażamy zainteresowanie zakupem czegoś. Kupujemy a następnie dostarczamy imienną fakturę zakupu i bank nam polepsza ofertę. Cześć z tych ofert nie jest dostępnych u pośredników jak również są na rynku tańsze kredyty gotówkowe jednak warto mieć na uwadze, że jest coś takiego.

Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane. Chętnie pomogę.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

787976915

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.