Facebook Pagelike Widget
Świadczenie 500+ jako dochód przy kredycie gotówkowym?

Rodzina 500+ jest to świadczenie otrzymywane przez rodziców na każde dziecko po 500zł do czasu osiągnięcia przez nich pełnoletności. W tym momencie nie ma ograniczeń i na każde dziecko do 18 roku życia może otrzymać taką pomoc.Jest to świadczenie socjalne dlatego banki rożnie podchodzą do przyjmowania tych środków jako dochód. Cześć z nich nie akceptuje wcale bo wychodzą z założenia, że świadczenie może za jakiś czas zniknąć. Są jednak banki, które w ograniczony sposób przeliczają te kwoty do zdolności i np. przyjmują niższe koszty utrzymania. Poniżej postarałem się przygotować zestawienie, które wyjaśni nam gdzie warto się udać.

Co do dokumentacji to w każdym banku jest praktycznie taka sama i potrzebujemy decyzję o przyznaniu. Mogą poprosić też o wpływ na konto i oświadczenie lub dokument potwierdzający wiek dziecka. Istotne jest też aby dokumenty wystawione były na wnioskodawcę.

 

  • ING Bank – Bank ten akceptuje świadczenie 500+ z tym, że są dodatkowe wymagania. Dochód z tego programu jest tylko jako dodatkowy i nie może być wyższy niż 50% z dochodu podstawowego.  Wymagane dokumenty to wpływ z ostatniego miesiąca i oświadczenie o dochodzie.
  • Bank Pocztowy – tak 500+ jest akceptowane przez bank i obniża koszt utrzymania gospodarstwa domowego. Trzeba przedstawić dokument potwierdzający otrzymanie świadczenia. Wnioskodawca na którego jest wystawiony dokument musi też być kredytobiorcą. Tak jak w innych bankach okres kredytowania nie może wykroczyć poza 18 urodziny dzieci.
  • PEKAO SA – 500+ borą pod uwagę ale w przypadku, gdy wnioskowany okres kredytowania nie przekracza 2 lat (dla limitów kredytowych przyjmuje się okres kredytowania 1 rok). Wiek dziecka i okres kredytowania nie może przekraczać 18 lat, a wysokość tego dochodu nie przekracza dochodów z pozostałych akceptowalnych przez Bank źródeł.
  • BNP Paribas – tak jest akceptowane i nie ma ograniczenia kwotowego. Świadczenie pomniejsza koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Maksymalny okres kredytowania jest ograniczony do osiągniecia przez dzieci 18 roku życia.
  • BOŚ Bank – przyjmuje ale tylko przy krótkich okresach kredytowania do 36 miesięcy. Koniec kredytu musi być przed 18 urodzinami dziecka.
  • Getin Bank – przyjmuje na odstępstwo świadczenie 500+ na maksymalny okres kredytowania. Okres kredytowania liczony jest do osiągniecia przez dzieci 18 roku życia. Ważne aby dokumenty wystawione były na rodzica, który wnioskuje o kredyt.
  • SKOK Stefczyka – wymaga dostarczenia wyciągu z wpływem świadczenia za ostatni miesiąc lub decyzję o przyznaniu świadczenia. Dodatkowo trzeba pokazać dokument weryfikujący datę urodzenia czyli np. akt urodzenia, dokument tożsamości czy legitymację szkolną.

Kiedy może nam się przydać dodatkowy dochód? Są rożne sytuacje jednak w sytuacji kiedy wszystko jest na styk i nie wychodzi zdolność to warto przeliczyć uwzględniając 500+. Dokumentów nie ma dużo a te 500+ są w stanie pokryć w większości banków cześć kosztów, które banki przyjmują.

Jeśli pojawiają się pytania to zapraszam do kontaktu. Sam wielokrotnie uwzględniałem w wyliczeniach 500+ gdzie na pierwszy rzut nie wychodziła zdolność.

Marek Kozera

787976915

kozerus@gmail.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.