Cała prawda o pożyczkach przez internet. Jak i gdzie złożyć wniosek? Na czym ona polega? Dla kogo? Jak szybko? Z tego artykułu dowiesz się nieco więcej o tym ostatnio bardzo modnym zagadnieniu – pożyczki przez internet oferują już nie tylko banki, ale też prywatni pożyczkodawcy. W ten sposób bardzo szybko można pożyczyć pieniądze nie wychodząc z własnego mieszkania. Sprawdźmy więc, gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt online.
Dziś aby pożyczyć pieniądze w banku, możemy wybrać się do najbliższego oddziału lub wygodnie usiąść przed swoim komputerem i wypełnić wniosek o udzielenie pożyczki online, a więc przez internet. Osoby, które często robią zakupy w sklepach internetowych lub korzystają z portali aukcyjnych, zwykle wybierają ten drugi sposób kontaktu z pożyczkodawcą. Banki stale dążą do zautomatyzowania w dużej części swoich usług poprzez nowoczesne rozwiązania, zapewniając tym samym bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.
Jeśli posiadamy konto internetowe, a więc takie którym możemy zarządzać przez internet, to najlepiej jest zalogować się do niego i właśnie tam znaleźć ofertę pożyczki bądź kredytu. Wniosek jest wówczas wysyłany z naszego panelu klienta. W tym banku prawdopodobnie będzie też najtaniej gdyż jesteśmy już jego stałymi klientami i możemy liczyć na korzystniejsze warunki. Jeżeli takiego konta nie posiadamy to możemy bezpośrednio odwiedzić witrynę dowolnego banku i tam zapoznać się z jego ofertą. Innym sposobem jest skorzystanie z porównywarki kredytów, które są dziś bardzo łatwo dostępne w internecie. Takie rozwiązanie pomoże nam znaleźć aktualnie najlepszą ofertę pożyczki oraz poznać wysokość comiesięcznej raty.
Niektóre internetowe wnioski o pożyczkę są dosyć rozbudowane, podajemy w nich między innymi adres, liczbę osób na utrzymaniu, a także stałe wydatki. W innych wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz numer telefonu. W pierwszym przypadku bank pobiera informacje potrzebne do uzyskania pożyczki przez internet, a system komputerowy przekazuje je do pracownika banku. Ten mając wszelkie niezbędne dane, kontaktuje się z nami telefonicznie by przedstawić wstępną decyzję kredytową. W drugim przypadku konsultant banku również kontaktuje się z nami telefonicznie i to wtedy udzielamy mu wszystkich potrzebnych informacji. Po weryfikacji naszych danych uzyskamy decyzję o przyznaniu pożyczki bądź nie.
Po umowę pożyczki możemy wybrać się osobiście do placówki bankowej, tam też zostanie wydana gotówka. Możemy też skorzystać z usług kuriera, który bezpłatnie dostarczy nam umowę do domu, a pożyczka zostanie przelana na wskazane przez nas konto bankowe.
Instytucje pozabankowe również oferują pożyczki bez wychodzenia z domu. W tym wypadku pieniądze są dostępne na naszym koncie bankowym w zaledwie kilka minut od złożenia wniosku o pożyczkę przez internet. Cała procedura przebiega ekspresowo, a pożyczkodawca często nie sprawdza nawet naszej historii kredytowej w takich bazach jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Pożyczki pozabankowe kosztują jednak bardzo dużo w porównaniu do bankowych kredytów. Cechuje je jednak możliwość odnowienia i wysoka przyznawalność.
W sieci istnieją także portale oferujące pożyczki społecznościowe, które można uzyskać przez internet – również bez wychodzenia z mieszkania. Serwis kojarzy osoby chcące zaciągnąć pożyczkę oraz drobnych inwestorów, którzy chcą zarobić pożyczając swoje nadwyżki finansowe na konkretny procent. Tutaj jednak zdecydowanie trudniej o pożyczkę. Aby ją otrzymać należy przekonać do siebie inwestora oraz przedstawić cel, na który mają być przeznaczone pieniądze. W Polsce najpopularniejszym portalem oferującym pożyczki społecznościowe jest Kokos.pl.
Czy można wnioskować w kilku chwilówlach naraz?