Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Pożyczka ratalna z niskim oprocentowaniem? Sprawdź możliwości!

Sektor firm pożyczkowych w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Pożyczki ratalne, dzięki niskiemu oprocentowaniu, często mogą już konkurować z ofertami innych instytucji finansowych. Obecnie firmy pożyczkowe kojarzą się z brakiem skomplikowanych formalności i możliwością szybkiego pożyczania pieniędzy. Nic dziwnego, że coraz więcej Polaków korzysta z ich oferty

 

W 2017 roku sektor pożyczkowy udzielił pożyczek na łączną kwotę 8,5 mld zł, osiągając 10-procentowy udział w polskim rynku finansowym, jak wynika z danych Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Dodatkowo bardzo dynamicznie rośnie średnia kwota udzielanych pożyczek – w I kwartale 2017 roku było to około 2,6 tys. zł.

 

– Już od kilku lat zmieniają się preferencje pożyczkowe Polaków. Coraz więcej naszych rodaków korzysta z oferty firm pożyczkowych, udzielających pożyczek przez internet. Na popularności zyskują szczególnie pożyczki na raty, które skutecznie konkurują z kredytami bankowymi – mówi przedstawiciel taktofinanse.pl. – Na taką sytuację wpłynęły również zmiany, jakie nastąpiły na rynku finansowym. Takie firmy, jak nasza, postawiły na większą konkurencyjność wobec banków i na obniżenie oprocentowania pożyczek. Okazało się, że to słuszna droga, co potwierdzają różne rankingi najtańszych pożyczek, w których plasujemy się w ścisłej czołówce – podkreśla specjalista TAKTO Finanse.

 

Tania pożyczka ratalna na 15 000 zł

 

Coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na udzielnie pożyczek ratalnych. Jeszcze kilka lat temu takie produkty były wyłącznie domeną banków, a instytucje pozabankowe znane były przede wszystkim z krótkoterminowych chwilówek. Obecnie sektor ten otwiera się na nowego klienta, oferując mu pożyczki ratalne, w których można pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pożyczkę spłaca się w ratach nawet przez kilka lat. Wydłużając okres spłaty, można dobrać łatwo wysokość raty do możliwości finansowych pożyczkodawcy. Przykładem firmy, która udziela pożyczek na raty, jest wspomniane już TAKTO Finanse. Ten pożyczkodawca proponuje nawet 25 000 zł, które można spłacić w ciągu maksymalnie 3 lat.

 

Potwierdzeniem tego, że TAKTO Finanse ma interesującą ofertę, są rankingi. Przykładem jest ranking pożyczek ratalnych na 15 000 zł branżowego portalu Bankier.pl z listopada 2018 roku, gdzie w czołówce znalazła się oferta TAKTO Finanse. Przy wyborze 36 rat spłata pożyczki w TAKTO Finanse wyniesie nas miesięcznie 785 zł. Warto zwrócić tu uwagę na Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowanie (RRSO). Wynosi ona 58,74% w skali roku. To oznacza, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy TAKTO Finanse dość mocno obniżyła oprocentowanie swojej pożyczki na raty – spadło ono niemal o 60%. Nic dziwnego zatem, że we wspomnianym rankingu marka TAKTO Finanse wyprzedziła wiele znanych firm pożyczkowych. U nich często miesięczna rata wynosiła dużo powyżej 900 zł.

 

Jak otrzymać pożyczkę ratalną z niskim oprocentowaniem?

 

Firmy pożyczkowe nie są tak wymagające, jak banki, jeśli chodzi o formalności. Aby zaciągnąć pożyczkę ratalną, klient nie musi składać wielu dokumentów czy przychodzić do placówki stacjonarnej. W firmach pożyczkowych procedury są prostsze, a wszystkie formalności można załatwić przez internet.

 

Aby zaciągnąć pożyczkę ratalną na rynku pozabankowym, wystarczy tak naprawdę wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, gdzie wybiera się kwotę pożyczki i okres jej spłaty. Potem wystarczy wypełnić formularz informacyjny, w którym należy podać dane osobowe, adres, numer telefonu, konta, a także źródło i wysokość dochodu. Następnie przesyła się online wniosek o pożyczkę oraz skan wymaganych dokumentów. Zwykle potrzebny jest jeszcze przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę. Umowa może być zawarta przez telefon lub za pośrednictwem kuriera. Natomiast środki z pożyczki są przelewane na numer konta podany w formularzu.

 

Ze względu na to, że pożyczka ratalna często opiewa na dość wysoką kwotę, pożyczkodawca może nieco dokładniej sprawdzać klientów niż w przypadku niskokwotowej chwilówki. Wiele firm pożyczkowych korzysta wtedy z rejestru BIK. Warto podkreślić, że w ten sposób firma pożyczkowa nie tylko zabezpiecza swoje interesy, ale także chroni klienta przed nadmiernym zadłużeniem.

 

TAKTO Finanse jest przykładem, że firmy pożyczkowe nie boją się obniżać oprocentowania swoich pożyczek, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dzięki niższym kosztom takie pożyczki są łatwiej dostępne i może z nich korzystać więcej klientów. To szczególnie ważne przy pożyczkach ratalnych, gdzie zwykle pożycza się wysokie kwoty. Warto jednak pamiętać, że nawet największą pożyczkę można rozłożyć na dogodne raty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *