Dziś przeciętny Polak uzależniony jest od wielu rzeczy i nie chodzi tu o używki. Uzależniony jest od rzeczy, bez których tak naprawdę niektórym trudno dać sobie radę w dzisiejszym świecie. Jedną z nich jest samochód, główny środek lokomocji wielu z nas. Co jednak gdy auto się zepsuje, a na naprawę potrzeba sporej sumy pieniędzy?
O tym, że posiadanie samochodu sporo kosztuje wie każdy kierowca. Oprócz samego zakupu auta, obowiązkowego ubezpieczenia OC, dochodzą jeszcze takie koszty jak: przeglądy, wymiana płynów, filtrów, paska rozrządu i zużywających się części. Niestety czasem się zdarza, że nasz wypieszczony pojazd odmówi posłuszeństwa w najbardziej nieodpowiednim momencie, a na jego naprawę zwyczajnie zabraknie pieniędzy. Wtedy pozostaje jedno rozwiązanie, by znów nasz samochód wyjechał na drogi.
Większość kierowców w takim momencie zdecyduje się pożyczyć pieniądze na naprawę auta. I tutaj najczęściej korzystamy z pomocy finansowej rodziny, przyjaciół i znajomych. Bez żadnej umowy pożyczamy pieniądze i ustalamy termin zwrotu takiej pożyczki. Innym sposobem pozyskania gotówki potrzebnej na naprawę samochodu jest pożyczka w banku lub w firmie pozabankowej. Niestety czas wypłaty bankowego kredytu może sięgać nawet kilkanaście dni, a na to niewielu może sobie pozwolić. Alternatywą więc w sytuacji awaryjnej jest pozabankowa
pożyczka gotówkowa, którą można uzyskać zaledwie w kilka minut – nawet bez wychodzenia z domu.
Minusem pozabankowych pożyczek są wysokie koszty i krótki okres spłaty długu. Jednak wiele firm oferuje promocje na pierwszą pożyczkę (np. do 1000 zł) zupełnie za darmo. Pożyczając określoną kwotę pieniędzy zwrócić należy dokładnie tyle samo – bez żadnych opłat i ukrytych kosztów. Gdzie jest haczyk? Pożyczkodawca liczy, że spóźnimy się ze spłatą zobowiązania lub wrócimy po następną pożyczkę w razie kolejnej potrzeby.
Wiele profesjonalnych warsztatów samochodowych oferuje dzisiaj klientom bezgotówkową naprawę auta. Takie rozwiązanie może być korzystne pod warunkiem, że potrzebną kwotę pieniędzy będziemy w stanie zapłacić na przykład do 14 dni od momentu wystawienia rachunku / faktury. Odroczona płatność jest coraz bardziej popularna i
nie generuje żadnych dodatkowych kosztów i odsetek.
Nawet nie wiedziałem że taka opcja istnieje.