Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Pożyczka hipoteczna z niską marżą? Porównanie ofert banków

Pożyczka hipoteczna to kredyt na dowolny cel, którym zabezpieczeniem w razie nie spłacania jest nieruchomość. Zazwyczaj okres takich pożyczek jest krótszy niż przy zwykłych hipotekach a kwoty o jakie możemy wnioskować zależą od wartości nieruchomości i są w przedziale 60-75% wyceny.

Czym różnią się oferty banków na pożyczkę pod zabezpieczenie?

Poniżej przedstawiłem ogólnikowo na jakie oferty jesteśmy w stanie zawnioskować wraz z okresem kredytowania i maksymalnym LTV( Load To Value czyli kredyt podzielony przez wartość nieruchomości). Oczywiście nie w każdym przypadku taka oferta będzie dla nas dostępna dlatego w razie zainteresowania zapraszam do kontaktu.

 • Citi Handlowy – obecnie najlepsza oferta na rynku z marżą 2,9% i prowizja 1,9%. Max LTV to 70%  a okres to 20 lat. Istotne jest również czy nieruchomość pod zabezpieczenie jest zamieszkiwana bo jeśli nie to poziom LTV zostaje obniżony do 60%.
 • PKO BP – max LTV 60% a marża wyliczana jest z tabeli na podstawie standardowej oferty kredytów mieszkaniowych gdzie dodajemy + 1,7% do marży czyli mieści się w przedziale 3,64% do 6,14%. Jednak należy mieć na uwadze, że czym większa kwota i mniejsze LTV tym jest taniej.
 • ING – max LTV 80% na 25lat, marża wyższa o 2% od oferty mieszkaniowej czyli na dzień dzisiejszy 3,65% i prowizja 1% lub 3,8% i 0% prowizji. W pakiecie tym trzeba założyć ROR z przelewem wynagrodzenia + ubezpieczenie na życie w kwocie 0,035% od salda kapitału na 3lata. Oferta bez promocji to marża 4,5% i prowizja w wysokości 1,9% bez dodatkowych produktów.
 • Millennium – LTV w przedziale od 0%-50% marża 3,7%,  LTV w przedziale od 51%-70% marża 4,05%,  max 25 lat. Oferta bez prowizji za udzielenie.
 • Alior – max LTV to 70%, okres spłaty to aż 25 lat, marża 4,6-5,7% w zależności od scoringu klienta, który wyjdzie po wprowadzeniu do systemu(brak możliwości oceny co wyjdzie przed analizą) i prowizja od 2% do 5%.
 • mBank – marża 3,7% i 1,2 % prowizji ( w pakiecie ubezpieczenie na życie na 5 lat, eKonto + wpływ wynagrodzenie lub dwu krotność raty w przypadku działalności, zgody marketingowe i kwota od 20 tys zł). W przypadku oferty bez produktów dodatkowych to marża 5,55% i 1,2% prowizji. Dostępna kwota w zależności od wyceny jednak max LTV to 75% na okres do 20 lat.
 • Santander – max LTV to 60% a marża wyliczana jest w zależności od poziomu LTV i dla przedziałów odpowiednio(0-30% =3,29%, LTV 31-50%=3,39%, LTV 51-60%=3,49%)wyliczenia te uwzględniają przelew wynagrodzenia. Marża bez wpływów wynagrodzenia o 0,2% do góry od przedstawionej wcześniej. Prowizja zależy od tego klient czy klient jest wewnętrzny=2,5% czy klient jest zewnętrzny=3%.
 • Credit Agricole – max LTV 70% ( 50% w przypadku działki) okresy spłaty od 1 do nawet 25 lat a dostępne kwoty o jakie możemy wnioskować  to 30tys zł do 3,5mln zł. Marża i prowizja w zależności od kwoty kredytu i poziomu LTV( marża w przedziale 4,25% do 6,25% a prowizja 4,5% lub 5%). Produkty jakie musimy podpisać to konto osobiste wraz z wpływem wynagrodzenia i ubezpieczenie na życie  w banku.
 • Boś Bank – 70% LTV dla mieszkań i domów, 60% w przypadku działka rekreacyjna, dom letniskowy i siedlisko, do 30 lat
 • Pocztowy – maksymalnie do 70% LTV na wyjątkowo długi okres 30 lat.  Marża 3,69% i prowizja 2% dla LTV do 49,9%,  marża 4,99% 2% prowizji dla przedziału LTV 50-70%. Dla takich warunków trzeba założyć cross-sell czyli  ROR, Ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie NNW, ub od utraty pracy na 36 miesięcy gdzie do wyboru są 2 towarzystwa( pobierają 2 rożne kwoty więc w razie zainteresowania trzeba to przeliczyć). Bez cross -sell czyli bez dodatkowych produktów marża o 0,2% do góry. Bank ten nie finansuje działalności gospodarczych.

Zatem, która oferta jest najlepsza dla mnie?

Przedstawione parametry mogą się zmieniać i są aktualne na luty 2019.  Z czasem lista będzie odświeżona i zmieniona jednak na ten moment jeśli ktoś jest zainteresowany pożyczką hipoteczną to zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę z wnioskami a moje usługi są darmowe.

Marek Kozera

787 976 915

kozerus@gmail.com

2 komentarze

 • Avatar Marta Napisał:

  witam,
  orientuje się Pan który z tych Banków przyzna kredyt hipoteczny na budowę domu, na działkę powyżej 3000 metrów? poproszę również o informację czy będąc na urlopie macierzyńskim dostanę kredyt hipoteczny?
  Pozdrawiam

  • Marek Kozera Marek Kozera Napisał:

   tak akurat jestem na etapie takiego tematu. Czy jest plan zagospodarowania przestrzennego? jeśli nie ma to jakie są warunki zabudowy? proszę o kontakt to pomogę kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *