Facebook Pagelike Widget
Który bank nie sprawdza MIG-BR przy kredycie gotówkowym?

MIG-BR – jest to baza nierzetelnych kredytobiorców, która prowadzona jest przez Związek Banków Polskich i w skrócie nazwa się ją Bankowym Rejestrem. Baza ta podobnie jak BIK raportuje te osoby, które nie spłacają swoich zobowiązań dlatego jeśli nasza historia w BIK jest negatywna to podobnie mogliśmy również trafić do MIG-BR.

Jak trafia się do bazy MIG-BR?

Do tej bazy można trafić nie spłacając zobowiązania od przynajmniej 60 dni i przy kwotach powyżej 200zł dla kleinta indywidualnego lub 500zł dla przedsiębiorcy gdzie nie muszą to być produkty tylko kredytowe. Jeśli mieliśmy np. konto na które naliczane były opłaty to z czasem możemy trafić do tej bazy a ZBP nawet nie poinformuje nas o tym dlatego klienci najczęściej dowiadują się wnioskując o jakiś produkt kredytowy.

Jak sprawdzić czy widnieje w bazie MIG-BR?

Najprościej wybrać się do biura ZBP i pobrać raport na miejscu – adres to ul. Postępu 17a, Warszawa lub wejść na stronę ZPB i pobrać druk do wypełnienia. Uzupełniony i podpisany dokument wysyłamy do centrali i otrzymujemy raport raz na 6 miesięcy za darmo wysłany pocztą.

Który bank nie sprawdza MIG-BR?

(Aktualizacja na 2019 rok) – Deutsche Bank został przejęty przez Santander i na ten moment wszystkie banki sprawdzają MIG-BR. Jak tylko pojawi się jakiś bank to zostanie dodana taka informacja.

Bank XYZ – z informacji uzyskanych od kolegów z tej samej branży jest do dostania kredyt na ok 50tys zł bez sprawdzania MIG-BR. Jest to bardzo dobra informacja ponieważ sporo takich klientów nie miało szans na finansowanie. Obecnie sytuacja wygląda inaczej i zapraszam do kontaktu to przedstawię ofertę.

Od czerwca 2018 Deutsche Bank zaktualizował swoje systemy bankowe i nie pobiera już raportu z bazy MIG-BR. Dlatego mając pozytywną historię w BIK a negatywną w MIG-BR warto sprawdzić ofertę ponieważ jest jedną z najlepszych na rynku. Warunek to zarobki przynajmniej 2000zł netto i w miarę dobra historia. Kwoty jakie oferuje ten bank są bardzo wysokie bo nawet 200tys zł na 120 miesięcy.

 

z czasem wpis uzupełnimy o kolejne banki.

Ekspert Marek Kozera

w razie pytań zapraszam do komentowania lub na  kozerus@gmail.com

787 976 915

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *