Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Który bank nie sprawdza KRD?

KRD to Krajowy Rejestr Długów, który zbiera informacje o dłużnikach nie tylko z banków ale również z firm pożyczkowych.

Czy mając wpis w KRD dostane kredyt?

I tak i nie. Z tego względu, że jak bank pobiera raport i wyskoczy negatywny wpis to z automatu jest odmowa. Niestety ale ta baza ma dwa statusy czyli pozytywny lub negatywny i nie są tam przechowywane informacje o zaległościach tak jak w BIK, że widać każdy jeden dzień. Tutaj banki lub firmy wpisują z określoną kwotą, którą jak zapłacimy to KRD może usunąć wpisy.

Które banki nie pobierają raportu KRD? – Dotyczy kredytów gotówkowych.

Niestety lista nie jest w 100% pewna a wynika to z tego, że banki nie udostępniają takich informacji i trzeba sprawdzić to metodą prób i błędów. Na ten moment skupiłbym się na tych wymienionych poniżej ponieważ w pozostałych z którymi współpracuje to nic nie uda nam się zrobić a negatywny wpis w KRD w innych bankach jest równoznaczny z odmową finansowania.

Wymienione tutaj banki nie powinny sprawdzać tej bazy ale pewności nie ma na 100% dlatego proszę o komentarze i na bieżąco postaramy się zaktualizować tekst dla wszystkich.

  • mBank – z informacji, które udało mi się uzyskać to bank ten nie sprawdza KRD jednak nie sprawdzałem tego i trzeba to potwierdzić  u źródła. Niestety ale tak jak wspominałem wcześniej to bank nie udzieli takich informacji.
  • Pekao SA – tutaj sytuacja jest trochę inna ponieważ bank ten sprawdza bazę dłużników ale nie jest to równoznaczne ze sprawdzaniem KRD. Prawdopodobnie wniosek trafiając na decyzję oddziałową będzie szansa na kredyt. W przypadku wysłania wniosku do centrali do analizy to tam prawdopodobnie sprawdzają wszytko włącznie z KRD.
  • Eurobank – od dłuższego czasu słyszałem, że ten bank nie sprawdza KRD jednak podobnie jak w poprzednich nie mam pewności bo z jednej strony bank nie udostępnia takich informacji a z drugiej nie miałem akurat klienta z wpisem do wysłania do tego banki
  • ING – tutaj też niestety ale pewności nie ma.  Chociaż w niektórych materiałach pojawia się informacja, że warto spróbować z tym, że zostawiłbym to jako ostateczność bo bank też kojarzy się pośrednikom jako ten co sprawdza wszystko. Klienci są prześwietlani z każdej strony ale warunki są najlepsze na rynku. Jedynie okres spłaty ograniczony jest do 96 miesięcy.
  • Bank XYZ – sprawdzone i w przypadku kredytu gotówkowego nie jest sprawdzany KRD więc szanse na kredyt bardzo duże. Niestety bik musi być pozytywny i musi pojawić się oferta z systemu. W przypadku konsolidacji wniosek wysyłany jest na centrale a tam już baza KRD jest sprawdzana więc tylko w przypadku gotówki. Okres kredytowania do 120 miesięcy z bardzo dobrą ofertą.

Czy można usunąć wpis w KRD?

Tak, wystarczy spłacić zaległość i napisać list/maila do banku/firmy z prośbą o aktualizacje. Oczywiście nie udaje się to w każdym przypadku ale nie powinno to stanowić problemu.

 

Marek Kozera – ekspert gotówkowy

zapraszam do kontaktu a chętnie sprawdzę czy mam racje.

kozerus@gmail.com

787976915

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *