Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Które banki nie wymagają zaświadczeń o niezaleganiu z ZUS i US dla gotówki?

Prowadząc firmę i starając się o kredyt gotówkowy banki będą wymagały od nas udokumentowania braku zaległości w US i ZUS. Przedsiębiorcy w zależności o rozliczenia z Urzędem Skarbowym mają kilka rożnych możliwości opłacania podatku jednak najbardziej popularne to rozliczenie miesięczne do 20 każdego miesiąca lub kwartalnie co 3 miesiące.

Jeśli płacimy w terminie to część banków będzie wymagała od nas przedstawienia potwierdzeń płatności bez dostarczania zaświadczeń. Jest to na tyle wygodne, że załatwienie niezalegania z US potrafi trwać nawet tydzień. Co do ZUS to zazwyczaj jest od ręki do wyciągnięcia przy jednej wizycie. Załatwienie tych dokumentów jest wymagane ale nie w każdym przypadku dlatego warto poświęcić chwile i zerknąć gdzie wystarczą same potwierdzenia czy też oświadczenie. Jako, że większość banków wymaga zaświadczeń o braku zaległości z podatkami i zusem to pozwoliłem sobie zebrać te banki, dla których nie jest to wymagane.

Pierwszym bankiem jest mBank, który jest w stanie procesować wniosek bazując na samych potwierdzaniach zapłacenia podatku za 12 miesięcy i 6 płatności do ZUS w terminie jako potwierdzenia przelewów. Po decyzji pozytywnej nie trzeba nic więcej dostarczać bo bank opiera się na terminowości przedstawionych dokumentów. Kwoty jakie możemy wnioskować to aż 180tys zł brutto i na długi okres 10 lat. Proces jak i wymagane dokumenty są bardzo dobre dlatego rekomendujemy ten bank.

Santander jest kolejnym bankiem, który trochę inaczej podchodzi do tej kwestii ponieważ klient podpisuje oświadczenie na którym jest informacja, że nie posiada zaległości w ZUS i US a następnie dostarcza potwierdzenia płatności podatku i ZUSu. Bank ten przywiązuje dużą wagę do wiarygodności przedstawionych dokumentów dlatego wymaga aby zestawienie wyników były podpisane przez biuro rachunkowe i klienta. Dostępne kwoty są jedne z najwyższych na rynku ale w przypadku działalności jest to tylko 120tys zł.

Reszta banków wymagać od nas będzie na jakimś etapie zaświadczeń dlatego jeśli chcemy uniknąć tego to polecam te 2 banki, które mają bardzo dobrą ofertę. W przypadku zainteresowania i przedstawienia konkretnych wyliczeń to proszę dzwonić lub pisać a zawsze odpisuje.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

787976915

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *