Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt Obrotowy – Kraków i cała Polska

Kredyt obrotowy tonic innego jak limit w koncie powiązany z rachunkiem i przyznawany na pewny okres czasu. Po tym okresie następuje przedłużenie obrotówki lub całkowita spłata i zamknięcie.
Przyznany limit pozwala korzystać ze  środków w każdym momencie do maksymalnej kwoty. Odsetki naliczane są od kwoty wykorzystanej.

Na co przeznaczyć kredyt obrotowy?

Firmy decydując się na taki rodzaj finansowania potrzebują środków na bieżące finansowanie firmy czyli np na zapłatę wynagrodzeń pracowników, zakup towarów i usług, opłacenie US, ZUS i VAT. Zapewniają płynność finansowania w sytuacji kiedy opłacenie faktur np. się spóźnia. Również takie finansowanie pozwala na rozwój firmy ponieważ nie musimy przeznaczać środków z nadwyżki finansowej.

Jak zostają uruchomione środki z kredytu obrotowego i na jaki okres?

Kredyt taki zostaje przyznany jako limit w rachunku firmowym. Środki dostępne są od razu po uruchomieniu. Koszty jakie ponosi firma to oprocentowanie w skali roku i ewentualna prowizja za uruchomienie. Obrotówki to zobowiązania krótko i średnio terminowe dlatego najczęściej są uruchamianie na okres 12 miesięcy. Po tym okresie następuje ponowne przyznanie limitu lub całkowita spłata i rezygnacja. To od nas to zależy. Bank oczywiście nie
musi nam takiego limitu przedłużyć.

Jakie są warunki i kwoty dla obrotówki?

Kwoty o jakie możemy się ubiegać przy kredycie obrotowym to nawet 1mnl zł(można i więcej) jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej firmy. Część banków będzie powyżej jakiejś kwoty wymagać zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Inne banki narzucają określone kwoty jako krotność przychodu i zazwyczaj jest to 1-2 krotność rocznego obrotu.Czyli jeśli np mieliśmy 300tys zł przychodu w roku 2016 to dostaniemy od 300 do 600 tys zł w limicie firmowym.

Prowizja to najczęściej 1 do 5% od przyznanej kwoty a marża zależy od danego banku i dokumentów finansowych jednak trzeba przyjąć te 5-10% + WIBOR.

Co lepsze kredyt obrotowy czy kredyt firmowy?


Każda firma powinna sobie sama zadać takie pytanie ponieważ oba zobowiązania są bardzo podobne. Kredyt firmowy może być udzielony na dłuższy okres a co za tym idzie to rata może być niska jednak od razu dostajemy pełne środki i płacimy odsetki za cały kredyt. Przy obrotówce wykorzystujemy tyle ile potrzebujemy i za to płacimy
odsetki. Przy obecnej promocji w ING kredyt firmowy może być bardzo tani bo marża może wynosi nawet 3% z 2,5% prowizją.

w razie pytań zapraszam do kontaktu lub poniżej wysłania zapytania bezpośrednio do banku.

Ekspert ds. Kredytów Firmowych

Marek Kozera

kozerus(małpa)gmail.com

tel 787 976 915

 

 

 

 

–  Pozyczkasa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *