Kredyt na samochód, kredyt na dom – dziś nie trudno znaleźćtakikredyt. Jaki kredyt na meble? Oto jest pytanie. Twoje meble nadają siędo wymiany! Jeśli nie posiadasz oszczędności na ten cel, masz do wyborudwie opcje
pożyczkę przeznaczoną na taki właśnie cel. Jaki rodzaj kredytu najbardziej nadaje się na zakup nowych mebli? Aby umeblować mieszkanie na raty mamy do wyboru kilka opcji – sprawdź jakie, zanim zdecydujesz się wziąć kredyt w banku.Wiele osób zastanawia się jaki kredyt na meble wybrać? Jednak najpierw należy się zastanowić, gdzie zamierzamy je nabyć (kupić w sklepie, zamówić w stolarni)? To kluczowa sprawa. Czy ma to być gotowy zestaw, który znajdziemy w salonie meblowym, sklepie lub katalogu, a może jednak marzą nam się meble na wymiar. Możliwości kredytowania jest kilka – wystarczy mieć odpowiednią zdolność kredytową i udokumentowany dochód.
Najpopularniejszym rodzajem kredytu, który świetnie nadaje się na zakup mebli jest kredyt gotówkowy (bądź pożyczka gotówkowa). Taki kredyt możemy zaciągnąć praktycznie w każdym banku. Co więcej, dziś kredyty gotówkowe dostępne są nawet przez internet. Wystarczy znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę i zgłosić swoje zainteresowanie w banku lub na stronie www. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel, więc za pieniądze uzyskane z pożyczki gotówkowej możemy kupić meble w wybranym salonie lub zamówić je w zakładzie stolarskim.
Innym rozwiązaniem na kupno mebli na kredyt są zakupy na raty w sklepach i salonach meblowych, które
oferują sprzedaż ratalną. W tym wypadku to bank płaci za wybrany przez nas towar, natomiast my zobowiązujemy się terminowo spłacać miesięczne raty. Jeśli korzystaliśmy już kiedyś z jakichkolwiek produktów kredytowych i wszystkie należności były spłacane na czas, wówczas otrzymamy kredyt ratalny nawet bez zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach.
Jeśli chodzi o meble wykonywane na wymiar w zakładzie stolarskim (szafy, kuchnie razem ze sprzętem AGD pod zabudowę) to z zakupem na raty też nie powinno być problemu. Zazwyczaj dobry zakład stolarski daje możliwość sprzedaży ratalnej na podobnych zasadach jak w przypadku sklepów i salonów meblowych. Dzięki takim rozwiązaniom producenci mebli generują o wiele większą sprzedaż.
Pozyskanie każdego z wyżej opisanych kredytów nie powinno być problemem dla osób otrzymujących regularnie wynagrodzenie za pracę, emeryturę lub rentę. Należy jednak pamiętać, że dla kredytodawców duże znaczenie ma także nasza historia kredytowa, która gromadzona jest w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Dbajmy więc o to, aby była ona pozytywna – pomoże to w przyszłości w zaciągnięciu kolejnej bankowej pożyczki.
Zobacz też: