Facebook Pagelike Widget
Kredyt hipoteczny dla piłkarza na kontrakcie

Sportowcy a w szczególności piłkarze to średnio lubiana profesja przez banki a wynika to z wysokich wynagrodzeń i krótkiego okresu możliwości zarobku. Sportowiec na najwyższym poziomie zakończy karierę przed czterdziestym rokiem życia i będzie musiał zająć się czymś innym. Oczywiście dalej może to być powiązane ze sportem jednak banki mając tego świadomość to ostrożnie podchodzą do finansowania takich osób a wynika to również z wysokiego ryzyka kontuzji.Nie jest jednak tak, że nie da się uzyskać kredytu hipotecznego na naszą wymarzoną nieruchomość. Sportowcy dostawali i nadal dostają decyzje pozytywne w bankach z tym, że trzeba odpowiednio dobrać bank.

Piłkarz podpisując kontrakt ma kilka możliwości rozliczania się i często spotykany jest kontrakt w formie umowy o pracę lub działalności gospodarczej gdzie wystawia fakturę klubowi. Dla banku jednak najważniejszy to okres obowiązania umowy w tył i w przód jak również czy działalność prowadzona jest minimalny zakres czasu.

Mając zatrudnienie w formie kontraktu gdzie wystawiamy faktury to prowadzimy własną firmę i traktowane to będzie standardowo jako działalność sportowa. Dokumentacja wymagana będzie jak dla zwykłej działalności gospodarczej plus pokazujemy na jakiej podstawie jesteśmy rozliczani z klubem:

Banki które akceptują zatrudnienie jako piłkarz lub sportowiec to:

  • PEKAO SA – bank ten wymaga standardowo dokumenty finansowe takie jak przy prowadzeniu firmy czyli PIT za rok poprzedni. Trzeba dostarczyć też wyniki za okres bieżący i poprzedni rok z rozbiciem na wszystkie miesiące. Bank na tej podstawie wyliczy dochód za ostatnie 12 miesięcy i porówna do wyników z PIT a następnie zostanie przyjęty niższy z wyliczonych. Standardowo trzeba też przedstawić płatności za podatek i ZUSy wraz z niezaleganiami z tych 2 instytucji. Oczywiście trzeba też pokazać aktualny kontrakt.
  • BNP Paribas – Sport nie jest wykluczony i nawet udało się zrealizować takie tematy. Dokumentacja dochodu jest tak jak przy zwykłej działalności gospodarczej i wymagania co do dokumentów to PIT za rok poprzedni wraz z dokumentacją za rok bieżący. Pełny wyciąg z rachunku firmowego za okres 6 miesięcy i niezalegania z ZUS i US. Jak w każdym banku trzeba też przedstawić obowiązujący kontrakt.
  • BOŚ Bank – Podobnie jak banki przedstawione wyżej to sport nie jest branżą wykluczoną i można spokojnie wnioskować o finansowanie. Bank wyliczy średni dochód na podstawie PIT za rok poprzedni i okres bieżący.  Trzeba dostarczyć pełne wyciągi z konta prywatnego i firmowego za 3 miesiące jak również niezalegania z ZUS i US. Obowiązujący kontrakt jest oczywiście też wymagany do wglądu.

Zestawienie przygotowane na bazie własnych doświadczeń jednak jak to w finansach wszystko się zmienia. Jeśli ktoś miał taki przypadek, że bank zaakceptował wynagrodzenie dla sportowca to chętnie poczytam. Można też pytać w komentarzach lub kontaktować się bezpośrednio do mnie.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

787976915

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.