Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt hipoteczny dla kierowcy z dietami

Pracując jako kierowca zawodowy i starając się o kredyt hipoteczny będziemy musieli wybrać te banki, które akceptują diety jako formę zatrudnienia. Nie każdy bank podejdzie do takiego tematu dlatego sugeruję wybrać się do pośrednika lub skontaktować się ze mną ponieważ można zaoszczędzić trochę czasu.

Jak banki przeliczają zdolność z diet?

Każdy bank inaczej przelicza zdolność i zarabiając dobre pieniądze nie mamy gwarancji, że otrzymamy finansowanie ponieważ diety przyjmowane są tylko w części. Oprócz wspominanych wcześniej diet pracodawca najczęściej zatrudnia na minimalną krajową czyli obecnie jakieś 1600zł netto, które oczywiście powinno być przyjęte w 100%a reszta wynagrodzenia to diety, które są bardzo często kilkukrotnie wyższe. Przygotowując się do kredytu hipotecznego należy zadbać aby wynagrodzenie przelewane było na konto w banku ponieważ to kolejny warunek stawiany przez banki a bez przelewów ryzyko dla banków wzrasta i nie każdy bank będzie chciał udzielić finansowania.

Jeśli chodzi o banki, które warto rozważyć to aktualnie na maj 2019 wygląda to tak:

  • BNP Paribas – bank ten uwzględnia diety delegacyjne tylko dla kierowców zawodowych o ile mają regularny charakter. W kalkulacji miesięcznego dochodu netto uwzględnia się wtedy 75% wysokości średniomiesięcznej wypłaconej kwoty diety delegacyjnej.
  • Alior bank – oferta dla kierowcy zawodowego gdzie bank akceptuje dochód z diet w 80% z 6 ostatnich miesięcy. Do oceny zdolności kredytowej nie uwzględnia się zwrotu kosztów podróży, które jeśli są wskazane należy przyjąć 50% kwoty diet z zaświadczenia o zarobkach.
  • Credit Agricolediety przyjmowane są tylko jako dodatkowy składnik wynagrodzenia(podstawa to np. umowa o pracę) oraz gdy są wypłacane na ROR (max. 50% i dodatkowo max trzykrotności podstawy). Diety muszą być przelewane w złotówkach i nie przyjmują innych walut niż PLN.
  • Millennium – kierowcy krajowi i międzynarodowi (tylko przy umowie o pracę na czas określony/nieokreślony). Bank ten przyjmuje średniomiesięczny dochód netto z tytułu diet z okresu ostatnich 6 miesięcy nie wyższy niż 700 PLN (nie akceptują zwrotu kosztów podróży)
  • (Aktualizacja na 08.2018 Eurobank po przejęciu przez Millennium wstrzymuje przyjmowanie wniosków hipotecznych)Eurobank – akceptuje diety ale sprawdzana jest stabilność takiego wynagrodzenia jak również cykliczność. Do wyliczeń przyjmowane jest 50% diet bazując na zaświadczeniu o zarobkach za 3 miesiące. Brane są również pod uwagę diety zagraniczne.

W przypadku zainteresowania lub pytań o przeliczenie zdolności zapraszam do kontaktu. Nic to nie kosztuje a może zaoszczędzić trochę czasu.

Marek Kozera

787976915

kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *