Facebook Pagelike Widget
Kredyt gotówkowych przy zatrudnieniu u rodziny

Zatrudnienie rodzinne to forma zatrudnienia kogoś z rodziny na podstawie zwykłej umowy o pracę. Jest to problematyczne dla banków ponieważ ciężko ocenić czy zatrudnienie nie jest przygotowane specjalnie pod wzięcie kredytu i takich przypadkach zazwyczaj wniosek trafia na dodatkową weryfikacje tak aby sprawdzić czy nie jest to wyłudzenie. Bank prawdopodobnie poprosi też o dodatkowe dokumenty takie jak zaświadczenie z ZUS o odprowadzanych składach oprócz wymaganych wcześniej wpływów wynagrodzenia czy zaświadczenia. Niestety ale ryzyko dla banku jest dużo wyższe dlatego warto skierować sprawę do banków, które nie robią z tym problemu.

Z własnego doświadczenia poniżej wymieniłem te sprawdzone jednak oczywiście jak w każdym przypadku dla każdego klienta sytuacja może być rożna. Nie uwzględniłem też w zestawieniu banków gdzie klienci mają uproszczą procedurę bo takie oferty generowane są na podstawie wpływów i często bez udziału analityka dlatego pierwsze próby sugerował bym robić w macierzystym banku. W przypadku niepowodzenia można napisać do mnie a chętnie pomogę.

  • Alior bank – sytuacja w tym banku jest rożna ponieważ dużo zależy od całościowego scoringu klienta bo na tej podstawie pojawiają się oferty. Może być nawet tak, że po wprowadzeniu wniosku do systemu wyjdzie automat czyli wraz z ofertą pojawi się umowa do podpisania bez udziału analityka. W przypadku gdy jednak wniosek trafi na szerszą analizę to w zależności od sytuacji mogą zadzwonić do pracodawcy lub do klienta. Oczywiście warto do procesu załatwić zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS bo to jest jeden z bardziej wiarygodnych dokumentów. Proces jest na tyle szybki i prosty, że podczas jednej wizyty możemy nieć załatwiony kredyt.
  • Santander – nie robi problemów z zatrudnieniem rodzinnym jednak do przygotowania decyzji istotne aby spełnić wszystkie wymagane warunki ponieważ wniosek na odstępstwo prawdopodobnie da decyzję negatywną. Istotne aby zaświadczenie o zarobkach było dodatkowo potwierdzone telefonicznie czy wpływy były wygenerowane przy pracowniku banku. Przy takich wnioskach z zatrudnieniem rodzinnym trzeba też dostarczyć zaświadczenie z ZUS o odprowadzanych składach i istotna sprawa aby było wystawione z podpisem pracownika ZUS(na dzień dzisiejszy nie jest akceptowane zaświadczenie z ZUS z podpisem elektronicznym chociaż sytuacja dynamicznie się zmienia dlatego warto dopytać wcześniej).
  • reszta banków wkrótce

Zapraszam do kontaktu ponieważ lista z czasem może się zmienić i pojawią się nowe banki akceptujące taką formę zatrudnienia. Oczywiście inne banki też mogą nie robić problemu z zatrudnieniem kogoś z rodziny jednak warto o to dopytać czy są takie zapisy wykluczające w procedurach. Moje usługi i pomoc są darmowe a wynagradza mnie bank.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

787976915

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.