Facebook Pagelike Widget
Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem i równą ratą przez cały okres

Stałe oprocentowanie przy kredytach gotówkowych nie jest popularne i tylko kilka banków ma w swojej ofercie taką opcję. Dużo popularniejsze jest oprocentowanie zmienne oparte o WIBOR 3M lub 6M(jest to stopa po jakiej banki pożyczają sobie pieniądze i wyliczana jest dla różnych okresów czasowych takich jak 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy itd). Najczęściej jest to WIBOR 3M i banki zazwyczaj opierają oprocentowanie kredytu na tym wskaźniku. Na ten moment możemy przyjąć wartość 1,73% plus dochodzi do tego marża banku co daje nam wspomniany koszt roczny pożyczenia środków. Marża przy oprocentowaniu zmiennym jest stała a zmienny jest WIBOR dlatego przy ewentualnych zmianach w przyszłości nasz kredyt podrożeje lub potanieje. Inaczej ma się sytuacja z interesującym nas stałym oprocentowaniem bo przy takich kredytach, marża i WIBOR są zmienne i sumarycznie dają zawsze wartość z umowy oprocentowania. Dlatego jeśli któryś z parametrów wzrośnie lub zmaleje to drugi zmieni się o taką samą wartość w drugą stronę. Jest to forma zabezpieczenia wysokości rat w dłuższej perspektywie, jak również w sytuacji zmian na rynku bankowym. Raty takich kredytów zawsze są na tym samym poziomie i można spać spokojnie, jednak czy dostaniemy taki kredyt bez problemów?

Które Banki mają stałe oprocentowanie kredytów gotówkowych?

Tutaj zbyt dużego wyboru nie ma i trzeba skupić się na wspomnianych poniżej. Do niedawna był  taki Eurobank gdzie każdy kredyt był ze stałą ratą przez cały okres kredytowania ale został przejęty przez Millennium i obecnie niestety nie wiem jak to tam wygląda. Z założenia bank musiałby dokładać do biznesu jeśli wzrósłby WIBOR dlatego okresy tych kredytów są zazwyczaj krótkie i przedstawiają się następująco.

  • ING dla każdego kredytu do 36 miesięcy stosuje stałą stopę procentową i z tego co się orientuje bo bank ten bazuje na Wibor6M w odróżnieniu od innych banków. Często pojawiają się promocje co do warunków i nie różnią się one od tych ze zmiennym oprocentowaniem. Niestety ale ING należy do wymagających banków i portfel klientów musi być bardzo dobry.
  • Santander w ofercie ma kredyt ze stałym oprocentowaniem ale tylko na max 24 miesiące dlatego przy tak krótkim okresie istotne aby prowizja pobrana była jak najniższa. Oferta jest jedną z najlepszych na rynku bo możemy dopasować prowizję i oprocentowanie a samo RRSO wyjdzie najtaniej.
  • BNP Paribas (Aktualizacja styczeń 2020) – bank ten jako jedyny ma pełne stałe oprocentowanie dla każdego klienta nawet na maksymalny okres 120 miesięcy i dla kwot dochodzących do 200tys zł. Oferta nie jest może rewelacyjna jednak możemy spać spokojnie i nie przejmować się ewentualnymi wahaniami wiboru.

 

Reszta banków na dzień dzisiejszy czyli grudzień 2019 nie udziela kredytów ze stałą stopą oprocentowania jednak może się to zmienić bo szykują się duże zmiany. Jednak jeśli ktoś spotkał się z innym bankiem nie wymienionym tutaj to proszę o wiadomość lub komentarz a sprawdzę i uzupełnię listę.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie podpowiem i zapraszam do kontaktu.

Marek Kozera

787976915 lub kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.