Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt gotówkowy przy karcie podatkowej

Prowadząc firmę i rozliczając się z Urzędem Skarbowym na zasadzie karty podatkowej musimy liczyć się z problemem przy otrzymaniu finansowania. Wynika to z trudności jakie bank ma przy wyliczeniu zarobków netto bo karta podatkowa to forma rozliczenia z US gdzie stały podatek do zapłaty obliczony jest przez Urząd bazując na statystyce.Podatek należny zależy od wykonywanej działalności i jest zawarty niejako w tabelce dlatego często stosowany przez kierowców TAXI bo cechuje go prostota i brak wymogu wystawiania rachunków. Nie jest to popularna forma rozliczeń i prawdopodobnie nigdy nie będzie ale część branży sobie chwali i dlatego warto ustalić czy przy takich zarobkach dostaniemy jakieś finansowanie.

Jak banki wyliczają dochód z karty podatkowej?

Tutaj każdy bank podchodzi inaczej i przyjmuje jakiś mnożnik dla wyliczonego podatku do zapłaty. Dlatego większość banków jak najbardziej jest zainteresowana takimi klientami jednak druga kwestia to niestety ale te dochody są stosunkowo niskie. Poniżej przedstawię banki, które przyjmują kartę podatkową a dodatkowo określę dla Państwa jak samemu wyliczyć sobie zdolność.

  • Santander – jak najbardziej jest do zrobienia taki temat i standardowo bank przyjmuje 7-krotność karty podatkowej jako dochód netto. Biorąc pod uwagę, że mamy kilka różnych Santander-ów na rynku przedstawię tylko tą jednostkę z którą współpracuje czyli dawny Deutsche Bank. Aby starać się o finansowanie wymagane są zarobki na poziomie minimum 3000zł netto dlatego minimalna karta podatkowa w tym przypadku to ok. 429zł.
  • PEKAO SA – do wyliczenia zdolności bank ten przyjmie podobnie jak w Santander czyli 7 razy karta podatkowa i jest to przyjmowane jako dochód netto. Nie ma tutaj ograniczeń co do minimalnego wynagrodzenia dlatego jeśli nie łapiemy się na ofertę w innych bankach to warto spróbować. Oferowane kwoty i okresy zależą od kanału dystrybucji ale jest to max 250tys zł brutto do 120 miesięcy. Warunki do dostania dla klienta ustalane są w drodze negocjacji przez bank i mogą być bardzo dobre.
  • Alior Bank – Bank ten słabo liczy zdolność na karcie bo jest to tylko 5 razy karta podatkowa i podobnie jak wcześniej jest to przyjmowany dochód netto. Kwoty w zależności od sytuacji klienta nawet do 250tys zł brutto i okres dla stałych klientów banku do 144 miesięcy.
  • Eurobank – wkrótce uzupełnienie
  • ING – wkrótce uzupełnienie
  • BNP Paribas – wkrótce uzupełnienie
  • Bank Pocztowy – wkrótce uzupełnienie
  • mBank – w przypadku tego banku wymagane jest aby dostarczyć decyzję z US o ustaleniu wymaganego podatku za dany rok. Standardowo trzeba też przedstawić PIT za rok poprzedni i potwierdzenia zapłacenia podatków za ostatnie 12 miesięcy. Zaświadczenie z ZUS i US nie jest wymagane bo bank bazuje na potwierdzeniach wpłat z ZUS za 6 miesięcy i wspomniane wcześniej 12 podatków.
  • Getin Bank – przyjmuje jako dochód 6-krotność karty podatkowej za obecny rok. Można też bazować na wpływach na konto i wtedy trochę inaczej zostaje to przeliczone bo wpływy za 3 miesiące są mnożone przez współczynnik w zależności od profilu działalności. Kwoty dostępne to 200tys zł na 120 miesięcy.
  • Citi Bank  Handlowy – wkrótce uzupełnienie

Jak przeliczyć zdolność na karcie podatkowej?

W razie pytań zapraszam do kontaktu a postaram się podpowiedzieć gdzie warto złożyć wniosek. Zajmuje się trudnymi przypadkami i uwielbiam takie wyzwania.

Marek Kozera

787976915

lub mail kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *