Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt gotówkowy przy działalności od 6 miesięcy

Zakładając działalność gospodarczą musimy liczyć się z tym, że przez dłuższy okres nie będziemy mogli wnioskować o kredyt ponieważ większość banków wymaga aby firma istniała dłuższy czas na rynku. Dla większości banków jest to minimum 12 miesięcy ale są również banki gdzie wymagany staż to nawet 2 lata. Reguła ta dotyczy działalności jednoosobowych jak i różnego rodzaju spółek.

Jedynym bankiem, który oficjalnie akceptuje działalność gospodarczą od 6 miesięcy prowadzenia jest Eurobank. Dokumenty jakie są wymagane to w zależności od prowadzonej księgowości i sposobu rozliczenia z Urzędem Skarbowym trzeba dostarczyć zestawienie przychodu i kosztów za okres od powstania firmy. W przypadku rozliczenia przez książkę przychodów i rozchodów potrzebujemy ogólne zestawienie KPIR za dany okres podpisany przez biuro księgowe lub z pieczątką właściciela firmy. Podobnie jest w przypadku ryczałtu gdzie zestawienie przychodu ma być podpisane przez klienta lub biuro księgowe. Bank ten ogranicza niestety kwotę takiego kredytu i max co możemy uzyskać to 30tys zł na okres do 108 miesięcy( przy wyższym ryzyku okres ten zostaje skrócony).

 

Innym bankiem, który jest w stanie zaakceptować działalność gospodarczą krótszą niż 12 miesięcy to mBank jednak tylko w przypadku kiedy przechodzimy z umowy o pracę na działalność w ramach samozatrudnienia. Najlepiej jeśli pracodawca jest ten sam i jest podpisana umowa współpracy na dłuższy okres. Wtedy Bank ten akceptuje taki dochód i jest w stanie dać maksymalną kwotę więc nawet 150tys zł na 120 miesięcy. Warunki takiego kredytu są bardzo dobre a dokumenty jakie są wymagane to: PIT36 za poprzedni rok, KPIR za rok obecny i poprzedni – ogólne zestawienie i KPIR szczegółowe za ostatni rozliczony miesiąc. Dodatkowo wyciąg z konta za 3 pełne miesiące lub potwierdzenia podatków do US za ostatnie 12 miesięcy. Nie trzeba dostarczać zaświadczenia z ZUS o niezaleganiu ale wystarczą potwierdzenia płatności do ZUS za okres 6 ostatnich miesięcy.

 

Wpis będzie aktualizowany o kolejne banki.

Marek Kozera – ekspert kredytów gotowkowych

kozerus@gmail.com

787 976 915

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *