Facebook Pagelike Widget
Kredyt gotówkowy dla marynarza na kontrakcie

Marynarze to mała ale lubiana grupa zawodowa przez banki a wynika to z ich stosunkowo wysokich zarobków. Specyfika ich pracy wygląda inaczej niż przy standardowym zatrudnieniu ponieważ po wypłynięciu są jakiś czas na morzu np. 2 miesiące a następnie mają miesiąc wolnego. Banki nie widzą z tym jednak problemu o ile taki kontrakt jest od dłuższego czasu i są przelewy wynagrodzenia na konto osobiste. Wynagrodzenie może być przelewane w dowolnej walucie bo armatorzy to zazwyczaj zagraniczne firmy mające siedziby rozrzucone po całym świecie.

Które banki udzielą kredytu marynarzowi?

mBank – wymaga aby kontrakt był od minimum 24 miesięcy. Potrzeba pełny wyciąg z wpływami od pracodawcy za 12 miesięcy i książeczka żeglarska z uzupełnionymi pieczątkami. Wpływy mogą być w PLN lub w innej walucie a mbank maksymalnie udziela kredytów na 180tys zł brutto i dla okresu max 120 miesięcy. Proces nie jest trudny i spokojnie tacy klienci przechodzą. Warunki w zależności od aktualnej promocji są dobre.

BOŚ – do wnioskowania potrzebujemy PIT lub zaświadczenie z US o osiągniętym dochodzie(jeśli nie rozliczamy się w PL to przy mniejszych kwotach może się obejść bez tego dokumentu bazując na samych wpływach i kontraktach). Obligatoryjnie wymagany jest wyciąg z konta za 12 miesięcy wraz z kontraktami za ten okres. Kontrakty jeśli są w języku obcym to powinny być przetłumaczone z tym, że czasami da się to obejść tłumacząc wraz z doradcą z banku ten dokument.

PEKAO SA – kontrakt musi być przynajmniej od 24 miesięcy z wpływami bezpośrednio na konto bankowe. Jeśli rachunek zasilany jest rzadziej niż co 3 miesiące to wniosek z automatu trafia do centrali gdzie decyzyjność stoi po stronie analityka. Dochód netto wyliczany jest na podstawie przelewów z ostatnich 12 miesięcy. Dostępne kwoty są takie same jak przy innych ofertach czyli max 200tys zł na okres 120 miesięcy.

BNP Paribas – bank wylicza minimalny okres trwania takiego zatrudnienia od wpisów w książeczce żeglarskiej i nie może być mniejszy niż 24 miesiące. Dodatkowo w ostatnich 12 miesiącach nie może być przerw dłuższych niż 6 miesięcy i podpisany kontrakt nie może być krótszy niż 6 miesięcy do przodu. Dostępne kwoty dla marynarzy to nawet 200tys zł na 120 miesięcy.

Bank Pocztowy – dla tego banku minimalny okres zatrudnienia to 12 miesięcy i jest to sprawdzane na podstawie zamustrowania i wymustrowania z książeczki żeglarskiej. Zaświadczenie o zarobkach wymagane jest za okres 3 miesięcy i do tego 3 potwierdzenia wpływów czyli np. wyciągi bankowe, przekazy pocztowe lub zusy. Bank Pocztowy udziela kredytów do 150tys zł jednak z doświadczenia procedura uproszczona jest do kwoty 100tys zł brutto czyli ok 90-95tys zł w zależności od aktualnej oferty.

Santander Bank – akceptuje taką formę zatrudnienia jednak przy pewnych warunkach, które muszą być spełnione. Książeczka żeglarska musi być uzupełniona o pieczątki za ostatnie 12 miesięcy. Dodatkowo bank weryfikuje dochód na podstawie oświadczenia o dochodach + wpływach za 12 miesięcy od pracodawcy lub jeśli nie ma wpływów to można alternatywnie przedstawić zaświadczenie o zarobkach od armatora(również można zamiast zaświadczania dostarczyć aktualny kontrakt wraz z podstawą wynagrodzenia) i oświadczenie klienta o dochodach. W ostatnim przypadku bank potwierdzi zatrudnienie telefonicznie. Jeśli wyjdzie oferta z systemu to do dostania jest nawet 300tys zł brutto na max 120 miesięcy. Uruchomienie na dowolne konto a proces trwa ok 1, 2 dni.

ING Bank – podobnie jak w innych bankach bank ten wymaga aby klient dostarczył książeczkę żeglarską z wpisami za okres minimum 12 miesięcy. Innymi dokumentami są w zależności od wpływów jest oświadczenie gdy środki przelewane są na konto w ING lub wyciągi z innego banku za okres pełnych 12 miesięcy. Bank ten akceptuje wpływy w innej walucie niż PLN ale muszą być przelewane bezpośrednio od pracodawcy na konto w polskim banku. Jeśli dochód jest w innej walucie niż PLN i nie wpływa na na konto w PL to niestety ale bank tego nie przyjmie do wyliczeń. Dostępne kwoty dla klientów to do 160tys zł na max okres 120 miesięcy.

Alior Bank – wymagania co do dokumentów są dokładnie takie same czyli książeczka żeglarska z uzupełnionymi wpisami od przynajmniej 12 miesięcy jednak dodatkowo bank sprawdza czy nie było przerw między kontraktami dłuższych niż 3 miesiące. Jeśli przerwa wynosi więcej niż wspomniane 3 miesiące to bank przyjmuje jako początek zatrudnienia kontrakt po tej dacie. Nie ma problemów z pracą dla zagranicznych armatorów również pośredników i wynagrodzenia w innej walucie. Dokumentowanie dochodu może odbywać się na podstawie zaświadczenia z 3 miesięcy lub wyciągów/wpływów za okres ostatnich 3 miesięcy. Kwoty przewidziane w systemie to 200tys zł na na nawet 144 miesiące.

 

Jestem marynarzem ale nie wiem gdzie udać się po kredyt?

Trafiając tutaj mogą pojawić się pytania o proces i ewentualne podpowiedzi gdzie szanse będą największe na kredyt. Oczywiście chętnie pomogę bo tekst ten przygotowywałem na podstawie własnych doświadczeń z takimi klientami. Nie mieszkam nad morzem a jednak udało się przygotować i pomóc z dostaniem kredytu dla kilku marynarzy.

Zapraszam do kontaktu z pytaniami.

Marek Kozera

787976915

kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.