Facebook Pagelike Widget
Kredyt gotówkowy dla księdza/klera

Osoby Duchowne zatrudnione na odpowiednikach etatów też mogą starać się o kredyt na własne potrzeby. Form zatrudnienia jest kilka i nie będziemy się na tym skupiać w tym tekście a jedynie w skrócie nakreślimy gdzie warto się udać aby taki kredyt gotówkowy otrzymać. Nie każdy bank finansuje księży dlatego warto zerknąć na listę poniżej. Opracowanie przygotowane na podstawie banków, które współpracują z pośrednikami.

  • Alior Bank – 3 miesiące zatrudnienia na okres obowiązywania umowy. Standardowo jak w przypadku innych form zatrudnienia na stałe to trzeba dostarczyć zaświadczenie na druku banku za okres 3 miesięcy.
  • Deutsche Bank – nie ma oferty skierowanej do księży a akceptuje taką formę zatrudnienia tylko w przypadku umowy o pracę w szkole jako nauczyciel. Aby udokumentować zatrudnienie wystarczy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach na druku DB z 3 miesięcy lub PIT11 ale w takim przypadku zostanie przyjęte 90% wynagrodzenia. W przypadku zaświadczenia trzeba zwrócić uwagę na zmienne  podstawę wynagrodzenia i premie regulaminowe, które przyjmowane są w 100%. Dodatki nieregularne takie jak nadgodziny, prowizje itd przyjmowane są tylko w 50%.
  • Eurobank – tak akceptuje zatrudnienie. Wystarczy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach lub wpływy za okres 3 miesięcy.
  • ING Bank Śląski – jak najbardziej taka forma zatrudnienia jest akceptowalna i wymagane jest od 3 miesięcy zatrudnienie. Dokumenty jakie musimy przygotować to zaświadczenie na druku bankowym wystawione przez przełożonego za 3 ostatnie miesiące.
  • mBank – tak ale decyzja należy do analityka. Trzeba dostarczyć wyciąg z konta za okres pełnych 6 miesięcy i na tej podstawie wyliczony zostanie dochód lub zaświadczenie o zarobkach również z 6 miesięcy.
  • PEKAO SA – podejście indywidualne gdzie trzeba udokumentować stabilność dochodu w ostatnich 12 miesiącach.
  • Bank Pocztowy – akceptowalna forma zatrudnienia gdzie potrzeba aby zatrudnienie było od 3 miesięcy
  • Raiffeisen Polbank – nie akceptuje takiej formy zatrudnienia
  • Nest Bank –  posiada ofertę dla Osób Duchownych i z dokumentów jakie potrzebuje to do wyboru: zaświadczenie o pełnionej funkcji i średniomiesięcznych dochodach z ostatnich 3 miesięcy osoby duchownej (na druku Banku lub innym) lub wyciąg bankowy/ historia wpływów na rachunek potwierdzające wpływ wynagrodzeń za okres ostatnich 3 miesięcy.

w przypadku pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu. Postaram się przedstawić konkretną ofertę.

Marek Kozera

telefon 787 976 915

kozerus@gmail.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.