Facebook Pagelike Widget
Kredyt gotówkowy bez wymaganej zgody małżonka

Będą w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej i starając się o kredyt gotówkowy musimy mieć świadomość, że bank ma wpisane w polityce kredytowej maksymalne kwoty do której nie jest wymagana zgoda współmałżonka.Zazwyczaj były to kwoty ok 20-25tys zł ale od pewnego czasu pojawiają się oferty na wyższe finansowania lub nawet bez ograniczeń. Jeśli nie ma problemu aby druga osoba wyraziła zgodę to praktycznie każdy bank oferuje kwoty maksymalne bazując tylko na dochodzie jednej osoby z tym, że druga musi podpisać się na umowie. Na ten moment tylko jeden bank nie potrzebuje podpisu współmałżonka i udziela maksymalnego finansowania.

Poniżej podstawiłem jak to wygląda obecnie w bankach na sierpień 2020.

  • ING – tak jak wspominałem wyżej to jedyny bank, który udziela finansowania obecnie do 100tys zł netto bez wymaganej zgody małżonka. Oferta na gotówkę jak i konsolidację jest dobra jednak bank ten słynie z portfela bardzo dobrych klientów.
  • mbank – 50tys brutto to kwota do której nie wymagany jest podpis małżonka. Jest to jedna z wyższych kwot więc jak zależy nam na dużej kwocie to warto rozważyć bo dodatkowo BIK drugiej osoby to nie jest sprawdzany.
  • BOŚ – do 50tys netto więc jeszcze więcej niż w innych bankach a do kwoty 45tys zł brutto proces zazwyczaj jest uproszczony i wtedy przyznawalność  stoi na wysokim poziomie. Bik drugiej osoby jest sprawdzany tylko w przypadku kwoty powyżej 50tys zł i jest liczone jako łączne zaangażowanie w BOŚ.
  • Getin Bank – do 50tys zł to kwota do której nie będzie wymagany podpis współmałżonka. Na ten moment to maksymalna kwota dostania w tym banku więc można powiedzieć, że wystarczy jeden podpis. Bik małżonka nie jest sprawdzany do tej kwoty.
  • Alior Bank – tylko do dostania jest 20tys zł  bez podpisu małżonka i podobnie jak w innych bankach BIK małżonka nie jest sprawdzany.
  • Santander – możemy starać się o kredyt do 20tys zł brutto bez podpisu małżonka ale jest też opcja na kwotę do 30tys zł brutto jeśli klient ma już relację z bankiem np. posiadając kredyt gotówkowy lub hipoteczny.
  • Pocztowy bank – do 20tys zł brutto dla każdej pojedynczej transakcji jednak jeśli zaangażowanie w pocztowym przekroczy 50tys zł to zgoda jest wymagana dla każdego kredytu powyżej tej kwoty.
  • PEKAO SA – do 40tys zł nie jest wymagana zgoda małżonka. Ostatnio bank ten odblokował się na większe kwoty a jeszcze chwile temu kwota 50tys zł była maksymalna.
  • BNP Paribas – standardowo jest to kwota do 30tys zł jednak wyższa czyli nawet do 50tys zł w przypadku kiedy klient ma już z bankiem relacje.
  • CITI Handlowy – zgoda wymagana od kwoty 125tys zł brutto lub 12-krotność dochodu.

W sytuacji kiedy nie chcemy aby współmałżonek był na podpisaniu umowy to mamy ograniczone pole manewru i każdy bank inaczej do tego podchodzi. Jeśli nasza sytuacja jest na tyle dobra i druga osoba nie widzi problemu z podpisem to każdy bank może przygotować ofertę i umowę. Jednak jeśli druga osoba nie jest dostępna lub nie wie to warto starać się tam gdzie podpis nie jest wymagany. Zestawienie przygotowane na sierpień 2020 dlatego w przypadku zainteresowania lub pytań chętnie pomogę. Wszystko może się zmienić.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

787976915

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.