Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt firmowy niezabezpieczony dla lekarza i innych wolnych zawodów

Prowadząc własny gabinet musimy liczyć się z dużymi wydatkami na coraz to nowe urządzenia do leczenia jak również potrzebujemy środków na bieżącą działalność. Takie urządzenie może się szybko zwrócić dlatego mamy kilka możliwości na zakup – jeśli to sprzęt specjalistyczny to możemy wziąć pożyczkę medyczną co jest odpowiednikiem leasingu lub zwykły kredyt firmowy. W tym wpisie postaram się przedstawić ciekawe oferty dla profesjonalistów na duże kwoty bez zabezpieczenia. Środki z takiego kredytu firmowego nie muszą być przeznaczone tylko na zakup ale również można zrobić konsolidację innych kredytów firmowych a nawet prywatnych.

Pierwszym wyborem przy kredytach firmowych jest jeden z najtańszych banków i ulubieniec lekarzy czyli Deutsche Bank. Obecnie posiada w swojej ofercie ciekawe opcje dla wolnych zawodów czyli tak zwany Kredyt Dla Profesjonalistów w skrócie KDP. Możemy wnioskować przy tym kredycie o finansowanie do 500tys zł bazując na dokumentach za 2 lata jednak do wyliczeń zdolności wystarczy ostatnie 12 miesięcy. Niestety ale firma musi być na rynku od 2 lat( ewentualnie małe odstępstwo wchodzi w grę). Okres na jaki możemy wypłacić taki kredyt ratalny to max 120 miesięcy a oferta jest jedna z najlepszych czyli możemy starać się o marżę 4-5% i prowizję w standardzie 2% jednak są to warunki do negocjacji. Jest również możliwość wnioskowania na podstawie prognoz czyli dostarczamy dokumenty finansowe jednak bank przyjmuje swój dochód netto z tabeli uwzględniając wiek klienta, staż pracy i stopień. Cały proces jest sprawny a do złożenia wniosku potrzebujemy takie dokumenty jak, wniosek, dowód osobisty, 3 KPIR, 2 ostatnie PITy i na tej podstawie wniosek trafia do analizy. Ważne aby Pozwolenie na Wykonywanie Zawodu było od przynajmniej 12 miesięcy.

Kliknij w obrazek poniżej aby zadać pytanie ekspertowi lub napisz komentarz.


 

Innym bankiem, który bardzo dobrze traktuje profesjonalistów jest ING Bank Śląski. Proces jest rewelacyjny i przy dobrym złożeniu kompletu dokumentów można otrzymać kredyt nawet w 3dni. Maksymalna kwota to 500tys zł a okres podobnie jak w DB czyli 12 miesięcy. Oferta ING jest bardzo podobna do tej w DB i marża może występować w kilku wariantach

  • marża 4,5% i prowizja 0%
  • marża 3,5% i prowizja 2,5%

Klient może sobie wybrać, która oferta jest dla niego lepsza ale przy dłuższych okresach ta z prowizją lepiej wychodzi. Nie ma możliwości negocjacji tych warunków a wcześniejsza spłata jest darmowa.

Dokumenty jakie trzeba przedstawić są bardzo podobnie do przedstawionych powyżej czyli wniosek, skan dowodu osobistego, KPIR za poprzedni rok + okres bieżący. Do wyliczeń uwzględniana jest również amortyzacja, która traktowana jest jako dochód. Wszystkie zobowiązania prywatne i firmowe brane są pod uwagę i zmniejszają zdolność. Przewaga ING to wystarczy prowadzić działalność od 12 miesięcy aby została zaakceptowana i nie ma znaczenia od kiedy mamy Pozwolenie na Wykonywanie Zawodu.

w przypadku pojawienia się pytań zapraszam do komentowania lub kliknięcia w logo do wysłania zapytania.

 

Inne banku gdzie zrobimy taki kredyt dla wolnego zawodu to Raiffeisen Polbank gdzie przy dobrym scoringu możemy wnioskować o 250tys zł. Bank ten ma bardzo dobre warunki jednak nie da się ich określić ponieważ zależą od danej sytuacji. Powiedzmy, że marża jest od 3 do 5% a prowizja od 0-4%. Standardowo dokumentacja jest podobna jak przy poprzednich bankach czyli w tym przypadku potrzebujemy 2 pity i KPIR za okres bieżący + poprzedni rok.

wyślij zapytanie a odpowie nasz ekspert firmowy z Krakowa – Marek Kozera

 

Tekst przygotował Marek Kozera i jeśli ktoś ma pytania to proszę przez formularz kontaktowy lub dzwonić pod nr 787 976 915.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *