Facebook Pagelike Widget
Kredyt dla Spółki Z.O.O – w którym banku?

Prowadząc firmę, która jest Spółka Z.O.O pewnie w którymś momencie staniemy przed potrzebą rozwoju i będziemy musieli wziąć kredyt. Na polskim rynku działa trochę banków jednak tylko nieliczne mają w swojej ofercie taki produkt dla spółek.

Które banki robią kredyty dla Sp Z.O.O?

Dlatego postaram się przedstawić gdzie warto się udać i co banki mogą nam zaoferować bo aktualnie rożnego rodzaju finansowań jest kilka. W zależności od prowadzonej firmy i tego czym się zajmuje jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie – firma handlująca zazwyczaj potrzebuje kredyt obrotowy na pokrycie zatowarowania a produkcyjna potrzebuje kredyt ratalny np. na maszynę. Oczywiście nie zawsze uda się uzyskać finansowanie ale przynajmniej trafią Państwo do tego banku gdzie nie będzie problemu i doradca będzie wiedział co potrzebuje z dokumentów. Na pierwszy ogień idą te banki, które mam w ofercie i chętnie pomogę w przypadku zainteresowania.

  • Idea Bank – ma w swojej ofercie różnego rodzaju produkty dla przedsiębiorców i w większości przypadków bank ten chętnie udzieli finansowania. Praktycznie każdy rodzaj prowadzonej firmy znajdzie tutaj coś dla siebie bo dostępne są produkty ratalne, jak i również obrotowe czy inwestycyjne np. na budowę hali. Bank ten zaprasza do składania wniosków również pochodne sp. zoo czyli spółki komandytowe czy inne. Jeśli chodzi o ofertę jak i parametry to są zazwyczaj na sztywno w przypadku różnych produktów i zapraszam do kontaktu bo często się zmieniają i nie ma sensu ich tutaj umieszczać. Kwoty na produkty obrotowe i ratalne bez zabezpieczenia to nawet 500tys zł jednak w przypadku spółek bank ten bazuje na dochodzie.
  • Santander – ma w swojej ofercie produkty dla każdego rodzaju spółek podobnie jak bank wyżej z tym, że bank prowadzi uproszczoną procedurę do 150tys zł. Powyżej tej kwoty wymagania dokumentowe będą zdecydowanie szersze i nie zawsze się uda uzyskać finansowanie. Oczywiście w ofercie dostępne są produkty ratalne, obrotowe jak również inwestycyjne bazujące na przyszłej wartości przedsiębiorstwa. Jak każdy wymieniony tutaj bank są ograniczenia co do rocznych obrotów ponieważ po przekroczeniu ich sprawa kierowana jest do działu korpo czyli innej jednostki z innymi parametrami.
  • mBank – ma w swojej ofercie najważniejsze produkty dla spółek Z.O.O jednak nie udzielają finansowania dla innych podmiotów takich jak np. Spółka Komandytowa. Posiadając sp zoo możemy liczyć na jedne z najlepszych warunków na rynku i możemy wybierać z takich produktów jak kredyty ratalne do 200tys zł i obrotowych nawet do 500tys zł bez zabezpieczenia. Bank posiada też w swojej ofercie produkty zabezpieczone na dużo wyższe kwoty w raz z kredytem inwestycyjnym na rożnego rodzaju rozbudowę firmy. Do wyliczenia zdolności bank potrzebuje aktualne wyniki finansowe za rok poprzedni i obecny(głównie bazuje na pełnym roku) a bazuje na dochodzie dlatego warto przygotować się wcześniej do finansowania.
  • PEKAO SA – bank ten przy kredytach firmowych w ograniczonym stopniu współpracuje z pośrednikami dlatego niestety ale nie mam doświadczania i postaram się uzupełnić opis z czasem.
  • Alior Bank – jest w stanie udzielić takiego finansowania.

Jak wybrać odpowiedni kredyt?

Jeśli trafiłeś na ten wpis i dowiedziałeś się coś nowego to zapraszam do polubienia nas na Facebook. Zajmuje się kredytami firmowymi od wielu lat dlatego trafiając na ten tekst pewnie szukasz finansowania i zapraszam do kontaktu bo działam w całej polsce i jestem w stanie sprawnie przeprocesować dany temat.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

787976915

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.