Facebook Pagelike Widget
Konsolidacja kart kredytowych i limitów w którym banku jest możliwa?

Wnioskując o kredyt w banku spotykam się z sytuacjami kiedy klienci nie podają mi informacji o posiadanych kartach kredytowych. Nie chodzi nawet o zatajenie tej informacji ale bardziej o braku jako takiej raty i świadomości, że to też jest obciążenie kredytowe. Jest to błędne myślenie bo każdy limit na karcie kredytowej czy w koncie jest przyjmowany do liczenia zdolności kredytowej. W zależności od banku jest to od 3 do nawet 5% a każdy bank sam ustala sobie przelicznik. Nie ma też znaczenia czy ten limit jest wykorzystany czy też nie bo bank wychodzi z założenia, że klient z dnia na dzień może zadłużyć się pod „korek”. Jeśli posiadamy zdolność to nie ma problemu, co jednak w sytuacji kiedy ten limit blokuje nam zdolność?

Poniżej przedstawiłem banki, które w swojej ofercie posiadają konsolidację limitów w koncie i na karcie kredytowej co nie jest tak oczywiste bo większość banków tego nie zrobi. Taka konsolidacja wygląda dokładnie tak samo jak przy kredytach gotówkowych a dokumentujemy przy pomocy np. wyciągu z nr konta do spłaty karty/limitu.

  • Santander – bez problemów spłaca zobowiązania kredytowe również karty i limity. Wystarczy dostarczyć umowę lub wyciąg zawierający wszystkie paramenty zobowiązania.
  • BOŚ Bank – podobnie jak w Santander nie ma problemu aby zrobić konsolidację kart kredytowych czy limitów. Bank ten przyjmuje nawet do 5% jako obciążenie od przyznanego limitu do zdolności dlatego bardzo często nie ma wyjścia i trzeba zrobić konsolidację.
  • Getin Bank – bank ten konsoliduje zobowiązania ale przy limitach większych niż 5tys zł to bank tak czy tak przyjmuje 4% jako zobowiązanie ratalne. Dlatego do tej kwoty nie ma problemu z konsolidacją jeśli mamy problem ze zdolnością.
  • BNP Paribas – konsolidacja jest możliwa jednak w dalszym ciągu zobowiązania zostaną przyjęte jako obciążenie do zdolności. Dlatego jeśli zarobki nie są na odpowiednim poziomie to nie ma sensu składać wniosku.

Lista banków będzie uzupełniana bo często procedury się zmieniają ale na ten moment tak to wygląda. Oczywiście jestem w stanie pomóc i podpowiedzieć gdzie warto wniosek złożyć.

Marek Kozera

tel 787976915 lub kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.