Jaki kredyt na zakup maszyny CNC

Nowoczesne maszyny sterowane numerycznie to dziś standard w zakładach produkcyjnych także w naszym kraju. Już zakup choćby jednej sztuki znacznie usprawnia proces produkcyjny. Wiele osób mających zamiar dopiero założyć firmę, bądź unowocześnić już istniejącą, zastanawia się jaki
wybrać kredyt na zakup maszyny CNC?

Zalet posiadania maszyny sterowanej numerycznie jest naprawdę wiele, a wymieniać ich zapewne nikomu nie trzeba. Musimy jednak pamiętać, że są również minusy korzystania z nowoczesnego sprzętu. Należą do nich: wysoki koszt napraw, serwisu, zakupu części zamiennych, a także drogich narzędzi, które oczywiście się zużywają. Jeśli mamy zamiar kupić taką maszynę do naszego zakładu produkcyjnego na kredyt, pamiętajmy też, że może przyjść okres, w którym będzie brakować zamówień, a ratę kredytu trzeba będzie regularnie płacić.

Możliwości sfinansowania zakupu maszyny CNC jest kilka i zależą one od wielu czynników. Jeśli mamy zamiar dopiero założyć działalność gospodarczą lub istniejąca nie ma nawet 3 miesięcznego stażu, to ze znalezieniem kredytodawcy będzie duży problem. Szansą może być jednak wzięcie maszyny w leasing, lecz do tego potrzebny jest wkład własny i bardzo często należy przedstawić biznesplan.

 

jaki kredyt na zakup maszyny cnc

O wiele łatwiej pozyskać kapitał firmie działającej już jakiś czas na rynku. Musi ona jednak udokumentować w banku wysokość uzyskiwanych dochodów. Rozwiązaniem jest wówczas kredyt inwestycyjny, który przeznaczony jest na rozwój firmy / przedsiębiorstwa. Można też skorzystać z leasingu lub kupić maszynę na raty bezpośrednio u producenta.

 Chociaż maszyna CNC zapewne usprawni proces produkcji w każdym zakładzie, należy liczyć się także z zakupem narzędzi, które potrzebne będą do jej prawidłowej pracy. Zwykle nowe maszyny CNC nie są wyposażone w potrzebne do pracy narzędzia (np. frezy, agregaty) trzeba więc mieć na uwadze kolejne
wydatki, na które będzie nam już potrzebna gotówka.

 Bez względu na to czy mamy zamiar pozyskać nowoczesną tokarkę frezarkę, krawędziarkę czy centrum obróbcze, miejmy na uwadze także wysokie koszty napraw i utrzymania sprzętu w należytym stanie. Zakup używanej maszyny CNC z drugiej ręki wiąże się natomiast z dużym ryzykiem powstania awarii, a to może nas pozbawić źródła dochodu na długi czas.

Dodaj komentarz