Facebook Pagelike Widget
Dodatek mieszkaniowy dla wojskowego – który bank przyjmie przy kredycie gotówkowym?

Żołnierzowi zawodowemu pracującemu na kontrakcie lub na stałe przysługuje lokal mieszkalny w miejscu gdzie pełni służbę. Są jednak sytuacje kiedy pracownik nie dostanie przydziału i wtedy dostaje on rekompensatę czyli dodatek mieszkaniowy. Jest to stała kwota wpłacana miesięcznie na konto, która powinna z założenia przeznaczona być na wynajem lokalu.

Dodatek mieszkaniowy jako dochód?

Banki rożnie podchodzą do dodatków i jeśli jest to stały wpisany w umowę to jest szansa aby został przyjęty w wyliczeniach. Tak jest przy stałych regulaminowych premiach czy 13tce w budżetówce. Inaczej sytuacja wygląda gdy te dodatki zależą od innych czynników i z czasem mogą być zabrane. Do takich należy dodatek mieszkaniowy ponieważ przysługuje on na czas pełnienia służby w danym miejscu a potem może być zabrany lub odnowiony. Dlatego jest problem aby banki chętnie przyjmowały go do zdolności jednak są takie banki gdzie warto się wybrać bo z doświadczenia zgodnie z polityką można uznać te wpływy do dochodu.

Które banki akceptują świadczenie mieszkaniowe?

Lista banków jest aktualna na listopad 2019 i może z czasem się zmienić dlatego w razie pytań proszę o wiadomość a sprawdzimy czy coś się nie pozmieniało.

  • BOŚ  Bank – jako jeden z najmniejszych obecnie z niewielką liczbą placówek jak najbardziej jest w stanie przyjąć ten dodatek jako dochód. Kwoty kredytów to max 200tys zł jednak proces uproszczony dotyczy kwot od 100tys zł brutto. Weryfikacja dochodu odbywa się na podstawie wpływów na konto z umowy o pracę/kontraktu i przelewów z Agencji Mienia Wojskowego jako świadczenie.
  • Pocztowy  Bank- podobnie jak wyżej nie ma problemu z kredytowaniem wojskowych ponieważ jest to grupa docelowa dla tego banku. Kwoty kredytu to nawet 200tys zł z tym, że zazwyczaj zostaje ona zmniejszona do 100tys zł brutto. Udokumentowanie dochodu polega na dostarczeniu wpływów za 3 ostatnie miesiące z tym, że dla kwot do 45tys zł. Powyżej tej kwoty trzeba dodatkowo dostarczyć zaświadczenie o zarobkach na druku banku i uzupełnić wniosek o pełne wyciągi za 3 miesiące.
  • Alior Bank – również akceptuje świadczenia mieszkaniowe i bazuje na samych wpływach chociaż jeśli dla nas to wygodniejsze to możemy przedstawić zaświadczenie o zarobkach. Okres kredytowania to nawet 144 miesiące i kwoty 200tys zł.

Świadczenie mieszkaniowe jak najbardziej warto uwzględnić przy wyliczeniach ponieważ zawsze poprawi to naszą zdolność no chyba, że poradzimy sobie bez tego dodatku. Tutaj jeśli sami nie jesteśmy pewni czy to pomoże czy nie to zapraszam do kontaktu. Sporo takich tematów procesuje a moje usługi są bezpłatne.

Marek Kozera

787976915

kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.