Bank nie udzielił Ci kredytu? Weź pożyczkę internetową

Masz tyle planów zakupowych! Marzysz o egzotycznej wyciecze, nowej pralce, telewizorze czy samochodzie, a tu portfel pusty i pieniędzy brak. Rozwiązaniem może być pożyczka lub kredyt w banku. Ale co wówczas, gdy bank nie chce Ci udzielić kredytu? I w tej sytuacji jest rozwiązanie.

  1. Kiedy bank może odmówić kredytu?
  2. Zalety pożyczek internetowych
  3. Jak wybrać pożyczkę online?
  4. Złożyłeś wniosek i co dalej?

 

Kiedy bank może odmówić kredytu?

Bank ma prawo odmówić udzielenia wspomnianego kredytu lub pożyczki w kilku przypadkach, np. gdy wnioskodawca posiada tzw. złą historię kredytową w bazie BIK (czyli m.in. opóźnienia w spłatach poprzednich pożyczek), przy zbyt niskich zarobkach czy też dochodach nieudokumentowanych. Jeżeli należysz do tej grupy a pieniądze są Ci pilnie potrzebne, warto zastanowić się nad pożyczką z innych źródeł.

Zalety pożyczek internetowych

Od wielu lat możemy zauważyć stały rozwój sektora kredytów pozabankowych, wśród których szczególną popularnością cieszą się pożyczki internetowe. Na rynku istnieje bardzo dużo firm udzielających dofinansowań przez sieć www. Konkurują one ze sobą w próbach zdobycia klienta różnymi sposobami, oferując np. darmową pierwszą pożyczkę, niższe raty, czy też organizując konkursy i programy lojalnościowe.

Pożyczka przez internet posiada sporo zalet. Poza tymi wyżej wymienionymi, z pewnością na plus zaliczyć można dużą szybkość jej przyznania. Można je bowiem otrzymać już nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku, na co niestety nie można liczyć w przypadku kredytów bankowych. Kredyt przez internet jest także dostępny dla osób, którym tradycyjne banki dofinansowania nie przyznają ze względu na np. wspomnianą negatywną historię w BIK lub brak udokumentowanych przychodów. Jest to więc duże ułatwienie dla tych ludzi, którzy np. pilnie potrzebują zastrzyku gotówki, mają z czego spłacić pożyczkę, ale pracują „na czarno” i nie mogą w banku przedstawić zaświadczenia od pracodawcy. Do wad tego rozwiązania należy niestety dość niska kwota, którą można otrzymać. Zazwyczaj pożyczki internetowe sięgają wysokości jedynie kilku tysięcy złotych, choć zdarzają się rzecz jasna również wyjątki.

Jak wybrać pożyczkę online?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, firm oferujących pożyczki w internecie jest bardzo dużo, dlatego też wybór konkretnej może nie być łatwy. Dlatego też przed decyzją warto zorientować się dokładniej w temacie, czytając fachowe strony i blogi na temat finansowania internetowego, takie jak https://finelf.com. Szukając firmy oferującej tego typu produkty pieniężne, warto także zasięgnąć opinii na jej temat. W tym celu dobrze jest poczytać komentarze o takiej spółce w internecie czy też popytać znajomych, bo być może mieli oni do czynienia z tego typu firmą.

Przy podpisywaniu umowy z konkretnym podmiotem, bardzo ważne jest natomiast szczegółowe przeczytanie dokumentu. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka elementów, m.in. na to, do którego dnia miesiąca trzeba zapłacić ratę, czy wszystkie koszty są przejrzyste i nie ma żadnych ukrytych, dodatkowych opłat, ile wynosi rata i jaka będzie całkowita wysokość kredytu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań, należy pytać o to przedstawiciela firmy. Jego obowiązkiem jest udzielenie jasnej i zrozumiałej odpowiedzi.

Złożyłeś wniosek i co dalej?

Po złożeniu wniosku i dopełnieniu wszystkich formalności (ich rodzaj zależy od danej firmy pożyczkowej – niektóre życzą sobie np. dostarczenia kserokopii dowodu czy wyciągu z ostatnich wpływów na konto), pozostaje już tylko oczekiwanie na gotówkę i snucie kolejnych zakupowych planów. Powodzenia!

Dodaj komentarz