Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Artykuły finansowe

KRD to Krajowy Rejestr Długów, który zbiera informacje o dłużnikach nie tylko z banków ale również z firm pożyczkowych. (więcej…)

Jak wyliczyć stabilny dochód?

W przypadku kredytów wyliczenie zdolności opiera się na kilku czynnikach. Po pierwsze wyliczamy stabilny dochód najczęściej bazując na ostatnich miesiącach w zależności od formy zatrudnienia. (więcej…)

Prowadząc firmę, która jest Spółka Z.O.O pewnie w którymś momencie staniemy przed potrzebą rozwoju i będziemy musieli wziąć kredyt. Na polskim rynku działa trochę banków jednak tylko nieliczne mają w swojej ofercie taki produkt dla spółek. (więcej…)

Pracując jako kierowca zawodowy i starając się o kredyt hipoteczny będziemy musieli wybrać te banki, które akceptują diety jako formę zatrudnienia. Nie każdy bank podejdzie do takiego tematu dlatego sugeruję wybrać się do pośrednika lub skontaktować się ze mną ponieważ można zaoszczędzić trochę czasu. (więcej…)

Rynek kryptowalut intensywnie się rozwija, a cyfrowe waluty coraz częściej określa się jako przyszłość pieniądza. Wciąż jednak brakuje systemów prawnych i metod regulacji. Świat kryptowalut często staje się celem cyberprzestępców. (więcej…)

Różnego rodzaju Sp Z.O.O zatrudniają swoich prezesów na podstawie powołania. Jest to odpowiednik umowy o pracę na podstawie której dostajemy wynagrodzenie. To zarząd decyduje, kto i na jak długo zostaje powołany dlatego łatwiej decydować w przedsiębiorstwie o aktualnym zatrudnieniu niż przy zwykłej umowie o prace. (więcej…)

Kierowcy zawodowi  to grupa pracująca często poza domem przez wiele dni a nawet tygodni. Możemy rozdzielić ich na kierowców krajowych i zagranicznych gdzie jedni i drudzy najczęściej rozliczani są według zasady – podstawa wynagrodzenia jest to minimalna krajowa czyli w obecnych czasach 2250zł brutto a reszta wynagrodzenia są to tak zwane diety. (więcej…)

Pożyczka hipoteczna to kredyt na dowolny cel, którym zabezpieczeniem w razie nie spłacania jest nieruchomość. Zazwyczaj okres takich pożyczek jest krótszy niż przy zwykłych hipotekach a kwoty o jakie możemy wnioskować zależą od wartości nieruchomości i są w przedziale 60-75% wyceny. (więcej…)

Masz tyle planów zakupowych! Marzysz o egzotycznej wyciecze, nowej pralce, telewizorze czy samochodzie, a tu portfel pusty i pieniędzy brak. Rozwiązaniem może być pożyczka lub kredyt w banku. Ale co wówczas, gdy bank nie chce Ci udzielić kredytu? I w tej sytuacji jest rozwiązanie. (więcej…)

Sektor firm pożyczkowych w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Pożyczki ratalne, dzięki niskiemu oprocentowaniu, często mogą już konkurować z ofertami innych instytucji finansowych. (więcej…)

Szukając kredytu gotówkowego i próbując na własną rękę możemy zrobić sobie krzywdę ponieważ zbyt duża liczba zapytań negatywnie wpływa na naszą ocenę przez banki. (więcej…)

Prowadząc firmę i optymalizując podatki musimy liczyć się z tym, że banki niechętnie będą nam udzielać finansowania. Jest tak dlatego, że większość wyliczeń zdolności opiera się na dochodzie (więcej…)

Polacy dużo pożyczają, a ich zobowiązania systematycznie rosną. Najczęściej z pożyczek korzystają osoby młode, mieszkające w dużych miastach. Niektórzy Polacy zapożyczają się pod wpływem impulsu, nie licząc się z konsekwencjami swojej decyzji. Nie zawsze zastanawiają się nad tym, czy będą w stanie oddać pieniądze w terminie. W zaciąganiu pożyczek nie ma nic złego pod warunkiem, że robi się to w sposób odpowiedzialny i racjonalny. (więcej…)

Osoby Duchowne zatrudnione na odpowiednikach etatów też mogą starać się o kredyt na własne potrzeby. Form zatrudnienia jest kilka i nie będziemy się na tym skupiać w tym tekście a jedynie w skrócie nakreślimy gdzie warto się udać aby taki kredyt gotówkowy otrzymać. (więcej…)

Zaczynając prace na umowę zlecenie/dzieło musimy liczyć się z tym, że banki bardzo niechętnie podchodzą do tej formy zatrudnienia i większość banków wymaga przepracowania 12 miesięcy aby Bank mógł zaliczyć to jako stabilny dochód. (więcej…)

Posiadając negatywne wpisy w naszej historii kredytowej mamy zablokowaną możliwość starania się o produkty kredytowe w bankach jak również coraz częściej w instytucjach pozabankowych. (więcej…)

W dzisiejszym wpisie postaram się przedstawić jak działa IWOCA czyli pożyczka pozabankowa dla firm na dowolny cel bez zabezpieczenia. (więcej…)

Posiadając zobowiązania pozabankowe i spłacając je nawet terminowo w pewnym momencie stracimy nad nimi kontrole i wpadamy w tak zwaną spirale finansową. Dzieje się tak ze względu na koszty takich produktów (więcej…)

Lumpeksy to ostatnio bardzo popularny temat a coraz więcej osób przekonuje się do takich zakupów. Firmy działające w branży od wielu lat świecą wielkie sukcesy a spowodowane jest to zmianą sytuacji na polskim rynku – Second-Hand (więcej…)

Zakładając firmę musimy liczyć się z tym, że część banków bardzo niechętnie będzie chciało z nami rozmawiać przy staraniu się o kredyt firmowy. Wynika to z ryzyka jakie ponosi bank przy młodych firmach gdzie statystyki mówią, że sporo takich firm nie przetrwa nawet 1 roku. (więcej…)

Poniżej zestawienie ofert dla stałej kwoty 20 000zł na maksymalny dostępny okres spłaty, aktualny na lipiec 2018. Zestawienie przygotowane i bazujące na siatkach oprocentowań i prowizji dla większości banków w Polsce. Oczywiście cześć banków nie współpracuje z pośrednikami dlatego te oferty nie są proponowane tak aby nie wprowadzać w błąd. (więcej…)

Nest Bank przygotował bardzo dobrą ofertę na finansowanie rolników. Ta grupa przedsiębiorców często potrzebuje wsparcia finansowego ze względu na charakter pracy czyli czasami sezonowość a dodatkowo są rożne zdarzenia losowe takie jak susza, deszcze, mrozy itd. (więcej…)

MIG-BR – jest to baza nierzetelnych kredytobiorców, która prowadzona jest przez Związek Banków Polskich i w skrócie nazwa się ją Bankowym Rejestrem. (więcej…)

Zakładając działalność gospodarczą musimy liczyć się z tym, że przez dłuższy okres nie będziemy mogli wnioskować o kredyt ponieważ większość banków wymaga aby firma istniała dłuższy czas na rynku. (więcej…)

Pracując na umowę o pracę i starając się o kredyt będziemy musieli udokumentować dochód. Zazwyczaj potrzebne jest zaświadczenie o zarobkach czyli dokument od pracodawcy określający wszystkie dane dotyczące obecnego zatrudnienia (więcej…)