Facebook Pagelike Widget
Zakup lokalu usługowego na kredyt hipoteczny

Prowadząc biznes może się zdarzyć tak, że trafimy na fajny lokal usługowy do kupienia jednak nie chcemy aby kupowała go firma tylko jako osoba prywatna na podstawie dochodów z działalności gospodarczej. Jednak jeśli część tego lokalu jest przeznaczona pod usługi to mamy w takim wypadku kilka rozwiązań i da się to zrobić kredytem mieszkaniowym. W tym wpisie jednak zajmiemy się tylko lokalem usługowo-handlowym w całości.

Pierwsza ważna sprawa to jaką cześć nieruchomości stanowi część usługowa bo banki zazwyczaj nie robią problemów jeśli jest to 30-50%. Powyżej tej wartości możemy starać się o finansowanie w jednym banku na ten moment i jest to Alior Bank, który nie robi problemów z finansowaniem lokalu usługowego kredytem hipotecznym. Taki wniosek składa się tak samo jak zwykłą Megahipotekę czyli zbieramy dokumenty dotyczące dochodu wraz z wnioskami. Reszta to dokumenty dotyczące nieruchomości i jedyną różnicą jest dostarczenie operatu ponieważ przy lokalach usługowych trzeba wycenę zrobić w firmie zewnętrznej. Bank przy kredytach na zakup komercji wymaga aby klient posiadał minimum 20% wkładu własnego i istotne aby nieruchomość była standardowa czyli najlepiej finansuje się lokale na parterze w dobrych lokalizacjach. Nieruchomości nietypowe i trudno sprzedawalne niestety nie mogą stanowić zabezpieczenia i jeśli nie mamy pewności czy dana nieruchomość jest akceptowalna to wystarczy skontaktować się z bankiem i wysłać zdjęcia do oceny.

Warunki cenowe takiego kredytu nie odbiegają od tych z kredytów hipotecznych więc możemy się spodziewać marży na poziomie 3-3,5% i dość wysokiego ubezpieczenia( zamiennego na prowizję). Okres kredytowania jest taki sam jak przy kredytach mieszkaniowych dlatego może to być przewaga nad kredytami stricte firmowymi gdzie zazwyczaj jest to 15-20 lat.

Alior Bank bardzo dobrze liczy zdolność i akceptuje nawet przejścia z umowy o pracę na inne formy zatrudnienia bez czekania wymaganych 12 miesięcy np. przy działalności gospodarczej. Wystarczy udokumentować zatrudnienie w podobnej branży i ciągłość zatrudnienia. W takim przypadku gdzie przechodzimy z umowy o pracę/zlecenie na kontakt B2B na działalności to praktycznie od razu możemy starać się o finansowanie. Bank ten też jako jeden z nielicznych bardzo dobrze liczy ryczałt i przy wysokich obrotach można spokojnie duży kredyt dostać na maksymalny okres. Oczywiście wszystko zależy od zdolności i przedstawionych dokumentów.

 

Kliknij w obrazek i wyślij zapytanie.

 

 

 

w razie zainteresowania i pytań zapraszam do komentowania. Przerabiałem takie tematy i chętnie pomogę.

Ekspert hipoteczny Marek Kozera

787 976 915

 

 

 

2 komentarze

  • Norbert Napisał:

    Czy w takich czasach jak teraz to się opłaca?

    • Marek Kozera Napisał:

      kredyt hipoteczny powinien być tańszy niż firmy jednak to przy firmowym mamy możliwość odliczania odsetek jako koszty. Jednak kredyt hipoteczny jest lepszy jeśli chcemy łączyć dochody z rożnych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *