Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Wniosek o udzielenie pożyczki

Jeśli mamy zamiar zaciągnąć pożyczkę w konkretnej instytucji finansowej, mamy kilka sposobów złożenia wniosku o jej udzielenie. Można to zrobić bezpłatnie przez internet, telefon czy też w oddziale banku lub innej instytucji kredytowej.Wiele osób decyduje się jednak taką prośbę złożyć telefonicznie w konkretnym oddziale lub poprzez infolinię pożyczkodawcy.

 

Po złożeniu wniosku o pożyczkę w wybrany przez nas sposób wszystkie kolejne procedury przebiegają już identycznie. Standardowo dziś niemal każdy pożyczkodawca sprawdzi naszą historię kredytową w BIK (Biurze  Kredytowej) lub w KRD (Krajowym Rejestrze Długów). Zapytania do tych instytucji wysyłane są ekspresowo i równie
szybko następuje odpowiedź – w formie raportu naszej wiarygodności.

 

Po pozytywnej weryfikacji przedstawionych informacji i wyliczeniu zdolności kredytowej należy udokumentować naszą tożsamość oraz uzyskiwane dochody. W wielu instytucjach finansowych można tego dokonać nie wychodząc z domu przez internet, przelewając ustaloną kwotę (np. 1-go grosza) na konto pożyczkodawcy ze swojego rachunku bankowego. Można też osobiście dostarczyć odpowiednie dokumenty do najbliższej placówki. Są to zazwyczaj dowód tożsamości, zaświadczenie o zarobku wydawane przez pracodawcę lub wyciąg z konta bankowego, który może być przez nas wydrukowany.

 

Dziś nowoczesne kanały kontaktu instytucji pożyczkowych z klientem sprawiają, że uzyskanie pożyczki gotówkowej jest możliwe nawet w kilka minut. Sprawna wymiana danymi pomiędzy bankami, parabankami czy też bazami takimi jak BIK, możliwa jest przede wszystkim dzięki internetowym systemom, które gwarantują obsługę klienta na wysokim poziomie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *