Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Szybka gotówka – czy tak się da?

Kto z nas lubi jeździć po urzędach i załatwiać formalności? Chyba nie ma takiej osoby, która w odwiedzaniu różnych instytucji i rozmowach z urzędnikami widziałaby coś przyjemnego, a nawet neutralnego.

Zwykle staramy się tego unikać jak ognia. Na szczęście jest taka instytucja, do której nie dość, że chodzi się bez nerwów, to jeszcze robi ona wszystko, żebyśmy uniknęli dodatkowej konieczności załatwiania formalności. Mowa tu o pozabankowej instytucji pożyczkowej. Działają one przy tym na zupełnie innych zasadach niż banki, które niestety zmuszają swoich klientów ubiegających się o kredyt albo pożyczkę do załatwiania szeregu formalności. Najbardziej podstawową jest uzyskanie zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. W gruncie rzeczy nie należy to do trudnych zadań, a jednak zajmuje nieco czasu, który można byłoby poświęcić na coś innego.

Instytucje pożyczkowe za główny cel obrały sobie właśnie między innymi oszczędzenie cennego czasu swoich klientów, dlatego cała procedura udzielania przez nich pożyczek jest możliwie jak najkrótsza. Wszelkie formalności ograniczają się do okazania dowodu osobistego w placówce instytucji kredytowej, a jeśli chce się zaciągnąć pożyczkę online, to i to nawet nie jest potrzebne. Wypełnia się jedynie i przesyła wniosek o udzielenie pożyczki. Inaczej niż w przypadku pożyczek, czy kredytów bankowych nie potrzeba starać się w urzędach o uzyskanie pozwoleń, czy innych tego typu dokumentów. Nie trzeba więc kompletować dokumentacji i po kilka razy odwiedzać placówki instytucji kredytowej, a następnie czekać na weryfikację dokumentów.

Zaciągając pożyczkę czy kredyt w banku nie mamy ponadto pewności, że dostaniemy pozytywną decyzję kredytową. Poza tym nie warto chyba angażować wysiłku w bieganie po urzędach, żeby uzyskać małą, krótkoterminową pożyczkę. Dużo lepiej jest oszczędzić sobie tego i skorzystać z oferty instytucji pozabankowej, dzięki której już w przeciągu kilku minut będzie można cieszyć się z pieniędzy, a nie wyczekiwać na nie całymi dniami, będąc w ciągłej niepewności, czy wszystkie dostarczone dokumenty są kompletne i czy nie będziemy musieli uzupełniać dokumentacji. Na całą procedurę bankową udzielania pożyczek składa się oprócz weryfikacji dostarczonej dokumentacji również sprawdzenie poziomu zadłużenia pożyczkobiorcy i jego zarobków. W przeciwieństwie do procedur bankowych instytucje pożyczkowe udzielają pożyczek bez bik-u, czyli bez weryfikacji historii kredytowej swojego klienta. W ten sposób zwiększają jego szanse na uzyskanie pożyczki i skracają czas oczekiwania na nią. Nie każdy zaś, kto składa wniosek o pożyczkę, czy kredyt w banku może liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie. Zależy to od różnych okoliczności. Bank zabezpiecza się w ten sposób przed ewentualną niemożnością spłaty długu, czego nie robi instytucja pożyczkowa, która ufa sowim klientom, a po drugie i tak ustala z nimi indywidualnie na tyle optymalne warunki spłaty, żeby oddanie pieniędzy nie sprawiało im kłopotu. Jak widać pożyczanie pieniędzy od pozabankowych instytucji pożyczkowych jest dużo prostsze niż od banków i obwarowane mniejszą ilością warunków do spełnienia, co decyduje o ich dużej dostępności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *