Pożyczka na remont łazienki

Remont łazienki wymaga sporych środków finansowych, które wielu z nas decyduje się pożyczyć od banku. Jaki rodzaj pożyczki najlepiej nadaje się na sfinansowanie remontu lub wykończenia łazienki iktóry bank aktualnie proponuje najkorzystniejsze warunki?

Remont mieszkania lub domu pochłania zwykle ogromne środki finansowe. Najwięcej kosztuje jednak wykończenie bądź odnowienie łazienki oraz jej
wyposażenie. Wysokość kosztów zależy głównie od powierzchni podłogi oraz ścian, a także od standardu i jakości materiałów. Sporym wydatkiem jest także zakup nowych sanitariatów, co często podczas remontu łazienki jest niezbędne. Oprócz tego duży wpływ na koszty ma także cennik ekipy remontowo-budowlanej jeśli mamy zamiar z jej usług skorzystać.

Wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę na remont łazienki, który może pochłonąć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Do sfinansowania takiego przedsięwzięcia najlepiej nadaje się pożyczka gotówkowa, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Do głównych jej zalet należy brak zabezpieczeń oraz minimum formalności. Szukając dla siebie najtańszej oferty na rynku należy się sugerować wysokością RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania), która uwzględnia wszystkie koszty związane z zaciągnięciem długu. Tak więc RRSO pomaga porównać oferty różnych pożyczkodawców sprowadzając do wspólnego mianownika.

Aby skorzystać z pożyczki gotówkowej należy posiadać stały dochód i pozytywną historię kredytową, która zgromadzona jest w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Bank zwykle wymaga przedstawienia zaświadczenia o zarobkach, wyciągu z konta osobistego lub wypełnionego przez pracodawcę formularza PIT-11, wydawanego pracownikowi zatrudnionemu na etacie, na początku każdego roku kalendarzowego. Wypełniając wniosek o kredyt przez internet możemy poznać wstępną decyzję kredytową bez konieczności składania wizyty w placówce banku.

Jeśli remont łazienki mamy zamiar przeprowadzić własnymi rękami, wówczas warto zastanowić się nad zakupem potrzebnych materiałów na raty w markecie budowlanym. Takie rozwiązanie oferują między innymi: Castorama, Leroy Merlin, Obi oraz Praktiker. Zakupy dokonywane są za pomocą karty kredytowej przyznawanej w danym sklepie, natomiast zadłużenie może być spłacane w comiesięcznych ratach. Limit kredytowy przyznany na takiej karcie jest odnawialny, więc będziemy mogli z niego korzystać również w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *