Pożyczka 2000 zł na rok

Bardzo często pożyczkobiorcy decydują się na kredyt w wysokości 2000 zł rozłożony na roczny okres spłaty. Taka pożyczka gotówkowa chociaż jest stosunkowo niewielka, różnice w kosztach pomiędzy różnymi bankami mogą być spore.Sprawdźmy więc, gdzie kredyt spłacany przez 12 miesięcy kosztuje najmniej?

Cena bankowego kredytu gotówkowego uzależniona jest od kilku czynników. Oprócz pożyczonego kapitału, a więc w
tym przypadku 2000 zł, należy zwrócić kredytodawcy jeszcze odsetki, które uzależnione są od wysokości oprocentowania nominalnego oraz prowizję. Bardzo często do kosztów pożyczki gotówkowej należy jeszcze doliczyć ubezpieczenie, a także opłatę przygotowawczą. Każda z tych składowych przyczynia się do ostatecznej ceny naszej pożyczki.

 

Gdyby konsument zainteresowany jakąkolwiek pożyczką bankową (czy też pozabankową) miał analizować każdy z tych czynników, a do tego w różnych instytucjach pożyczkowych – zajęłoby to sporo czasu, a i tak pewnie nikt nie byłby w stanie samemu wyliczyć ostateczną cenę długu. Dlatego aby ułatwić konsumentom porównywanie pożyczek, wprowadzono wartość RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania), która uwzględnia wszystkie koszty kredytu,
więc choćby wspomnianą wcześniej prowizję, opłatę przygotowawczą, odsetki i nawet ubezpieczenie. W Polsce każdy pożyczkodawca zobowiązany jest informować o wysokości RRSO oferty każdej pożyczki (np. na podstawie reprezentatywnego przykładu).

 

Jeśli mamy zamiar pożyczyć 2000 zł rozłożone na okres 12 miesięcy to najprawdopodobniej najtaniej będzie w banku, którego jesteśmy już klientami. Czyli w tym, który prowadzi nasze konto osobiste, kartę kredytową bądź spłacamy w nim kredyt hipoteczny. Jeśli natomiast po raz pierwszy korzystamy z usług danego banku, aby obniżyć wysokość miesięcznej raty kredytu gotówkowego, możemy dodatkowo skorzystać z innych produktów tego pożyczkodawcy.

 

Pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel więc wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby kupić konkretny sprzęt elektroniczny RTV / AGD czy choćby wycieczkę zagraniczną. Alternatywą jednak do kredytu gotówkowego może być kredyt ratalny dostępny w sklepach, placówkach handlowych czy w biurach podróży. Takie rozwiązanie najczęściej jest o wiele tańsze, tym bardziej, jeśli trafimy na raty 0 % czyli pożyczkę całkowicie bez kosztów.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *