Pomoc przy wyborze kredytu mieszkaniowego

Osoby zainteresowane pożyczką na nieruchomość zwykle stoją przed nie łatwym wyborem banku i oferty najbardziej optymalnej dla siebie. Dlatego decydując się na kredyt mieszkaniowy (hipoteczny), który będzie nam towarzyszył nawet przez kilkadziesiąt lat, warto zasięgnąć rady specjalisty. Gdzie można uzyskać pomoc przy wyborze kredytu mieszkaniowego?

Decydując się na długoterminową pożyczkę, a taką niewątpliwie jest kredyt mieszkaniowy, należy bardzo wnikliwie przyjrzeć się warunkom jakie aktualnie proponują banki. Na co jednak w szczególności zwracać uwagę? Niska marża, brak prowizji, a może korzystniejsze oprocentowanie? Który z tych czynników w największym stopniu decyduje o atrakcyjności kredytu na nieruchomość?

Po pierwsze nie warto ulegać pokusie promocji oferowanej przez bank, która polega choćby na obniżonej marży bądź braku prowizji za udzielenie pożyczki. W przypadku kredytów hipotecznych należy brać pod uwagę także inne czynniki proponowane przez bank, a są to m. in. wysokość wkładu własnego, możliwość wcześniejszej spłaty bez kosztów, dodatkowe ubezpieczenie czy też długość okresu rozpatrywania wniosku. Dlatego po pomoc przy wyborze kredytu mieszkaniowego najlepiej zwrócić się do niezależnego doradcy finansowego. Usługi tego typu prowadzi od wielu lat  Expander oraz Open Finance. Warto skorzystać z ich pomocy, tym bardziej, że firmy te nie pobierają opłat za doradztwo kredytowe, gdyż są wynagradzane bezpośrednio przez instytucje finansowe.

Powszechny dostęp do internetu daje nam wiele możliwości, w każdej chwili możemy zasięgnąć rady lub znaleźć interesującą nas informację niemal z każdej dziedziny. Podobnie jest w przypadku finansów osobistych. Jednak jeśli chodzi o wybór kredytu mieszkaniowego sprawa nie jest już taka prosta. W tym przypadku banki podchodzą do każdego klienta indywidualnie i pomoc niezależnego eksperta finansowego może być nieoceniona. Mowa jednak o takim specjaliście, który w żaden sposób nie jest związany z jakimkolwiek bankiem.

Pomoc przy wyborze oferty kredytu mieszkaniowego można także otrzymać zgłaszając się bezpośrednio do banku. W tym wypadku warto na początek zapytać o ofertę tę instytucję bankową, której jesteśmy już klientami, a więc np. prowadzi nasze konto osobiste. Warto jednak pamiętać, że doradca finansowy pracujący dla konkretnego banku nigdy nie będzie obiektywny i zawsze poleci nam usługi tego kredytodawcy, dla którego pracuje. Jeśli jednak jesteśmy już zdecydowani na kredyt w konkretnym banku, wtedy pomoc jego pracownika jak najbardziej nam się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *