Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Nowy raport BIK za darmo

Od niedawna BIK wprowadził nowy wygląd przy generowaniu raportu bik tak samo jak strona została przebudowana i na pierwszy rzut nie ma tam opcji darmowego raportu. Jednak po chwili spokojnie można taką opcję znaleźć i wygląda na to, że specjalnie jest ukryta aby zainteresowani wykupywali płatny dostęp.

Zacznijmy od początku czyli od wejścia na stronę bik.pl gdzie jak w poprzednim wpisie pokaże nam się szereg opcji do wyboru. Wybieramy „zaloguj się” z prawej strony a następnie ” Nowe konto BIK” tak jak na obrazku.

Następnie trafimy na pole do logowania gdzie podajemy dane zgodnie z poprzednim wnioskiem czyli adres @mail, hasło i nr pesel zainteresowanego. Jeśli nie posiadamy konta to możemy je założyć.

Po zalogowaniu trafimy pod adres https://nowekonto.bik.pl gdzie będziemy mogli zakupić pakiet raportów lub inne zestawienia z oferty. Opcji pojawiło się wiele dlatego z czasem postaram się wszystkie opisać. Wcześniej jednak strona zapyta nas czy chcemy wejść w dział dla osoby prywatnej czy dla firm. Z okna jak poniżej wybieramy z lewej strony chyba, że interesuje nas raport dla firm.

Z dostępnych opcji to możemy wybrać 4 czyli:

  • Raport o mnie lub raport o kontrahencie – Jest to komplety raport wraz z oceną punktową i historią wpłat i płatności rat.
  • Wskaźniki o mnie lub o kontrahencie – automatycznie zostanie wysłane potwierdzenie czy nie ma problemów i opóźnień w płatności rat.
  • Alert bik i alert bik o kontrahencie – powiadomienia sms o próbie wysłania wniosku kredytowego. Jest to bardzo dobry sposób na uchronienie się przed wyłudzeniami kredytów i pożyczek ponieważ usługa działa 24/7.
  • Zastrzeżenia czyli tutaj możemy zablokować dowód osobisty w przypadku zgubienia lub kradzieży.

 

Aby pobrać darmowy Raport Bik zgodnie z Informacją Ustawową wystarczy wejść w link Moje Konto po prawej stronie a następnie wybrać ” Informacja Ustawowa”. Na stronie pojawi się możliwość wygenerowania darmowego raportu i zapisania go do pliku PDF. Raport jest podpisany cyfrowo więc spokojnie możemy być pewni jego autentyczności. Taki dokument jest dla nas do wygenerowania raz na 6 miesięcy za darmo. Niestety nie zawiera on punktacji od 0-100 punktów jednak przy dobrej historii nie jest to wymagane. Przy próbie wygenerowania oczekiwany czas to do 30 dni a z tego co słyszałem zazwyczaj trwa to 3 tygodnie.

Jeśli zależy nam na czasie to będziemy zmuszeni albo wybrać się do Warszawy gdzie taki raport dostaniemy od ręki albo będziemy musieli zapłacić. Wybór należy do nas.

W kolejnym wpisie postaram się omówić najważniejsze zmiany w nowym raporcie ponieważ różni się od poprzedniego nie tylko wyglądem.

 

Ekspert Finansowy Marek Kozera z portalu http://kredyt-portal.pl i z http://pozyczkasa.pl

kozerus@gmail.com lub tel 787 976 915

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *