Facebook Pagelike Widget
Najpopularniejsze kredyty gotówkowe

Chociaż w każdym roku zestawienie najpopularniejszych kredytów gotówkowych się zmienia, Polacy wciąż przywiązani są do tych najbardziej znanych banków. Niestety oferty najpopularniejszych instytucji bankowych wcale nie są najtańsze. Jeszcze do niedawna atrakcyjną pożyczkę gotówkową można było znaleźć w spółdzielczych kasach
oszczędnościowo-rozliczeniowych, lecz po aferze ze SKOK-iem Wołomin, klienci często omijają te instytucje szerokim łukiem.

Niestety wciąż najpopularniejsze oferty pożyczek gotówkowych wcale nie są najtańsze. Wpływ na taką sytuację ma wiele czynników do których należy zapewne zaufanie klientów do marki banku, duże kampanie reklamowe bardzo często z zaangażowaniem znanych osób, a także dostępność do placówek / oddziałów. Najtańsze kredyty gotówkowe nie są tymi najpopularniejszymi także dlatego, że znacznie trudniej w ich przypadku uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Jeśli kredyt jest tani, bank niewiele na nim zarabia – nie ryzykuje więc wypłaty pożyczki niepewnym klientom, choćby takim, którzy posiadali w przeszłości zaległości w spłatach rat.

 

Dużą sprzedaż pożyczek gotówkowych generują banki posiadające w swojej ofercie zdecydowanie droższe kredyty
gotówkowe. W tych instytucjach o pożyczkę zwykle jest najprościej. Takie zalety jak minimum formalności oraz brak konieczności przedstawianie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach przyciągają szereg klientów bez względu na cenę czyli koszt długu.

 

Sprzedaż kredytów gotówkowych uzależniona jest także od wielkości banku, jego kapitału oraz liczby oddziałów. Największą tego typu instytucją w naszym kraju jest PKO Bank Polski, który należy do czołówki instytucji bankowych w Europie. Czy jednak w tym banku znajdziemy tanie konto osobiste lub najtańszą pożyczkę gotówkową – niestety nie. Dlatego szukając dla siebie najlepszego kredytu gotówkowego należy kierować się wysokością RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Warto też na początku poszukiwań atrakcyjnej pożyczki, sprawdzić ofertę banku, który prowadzi nasze konto osobiste.

 

Każdego roku kredyty gotówkowe stanowią ponad połowę wszystkich udzielonych pożyczek bankowych. To dlatego, że są najbardziej dostępne, można je przeznaczyć na dowolny cel oraz rzadko wymagają zabezpieczeń. I chociaż bankowe kredyty gotówkowe doczekały się alternatywy w postaci niebankowych pożyczek prywatnych, wciąż zainteresowanych zaciągnięciem najpopularniejszego bankowego długu nie brakuje.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *