Facebook Pagelike Widget
Najlepsza lokata z wysokim oprocentowaniem

Prawie każdy mając stałą dobrze płatną prace zastanawia się co zrobić z nadwyżką pieniędzy i w większości przypadków chcemy aby środki były w bezpiecznym miejscu. Rezygnujemy z giełdy ponieważ jest do bardzo duże ryzyko utraty części bądź całości. Dlatego zazwyczaj decydujemy się na rożnego rodzaju lokaty czyli deponujemy środki na kontach bankowych na określony okres przy określonej stopie zwrotu. Jest to bardzo bezpieczna „inwestycja” ponieważ nie ma ryzyka utraty tych środków i dokładnie wiemy ile zarobimy. Musimy mieć też świadomość, że odsetki od zysku obarczone są Podatkiem Belki czyli 19% trafia do Skarbu Państwa. Czyli zakładając ze zarobimy 100zł to przy wypłacie tych środków zapłacimy 19zł podatku.

Obecne stopy procentowe nie wpływają dobrze na zyskowność lokat i moja teoria jest taka, że Rząd chce napędzać gospodarkę a najlepiej robić to zmniejszając stopy procentowe co przekłada się na tańsze kredyty hipoteczne a co za tym idzie to więcej osób decyduje się na zakup własnego M2. Większe zainteresowanie mieszkaniami powoduje, że deweloperka też przeżywa rozkwit i widać to w miastach w których buduje się w każdym możliwym miejscu a mieszkania zostają wyprzedane. Innym powodem też jest niski zysk na lokatach gdzie ludzie odkładali przez ileś tam lat a w tym momencie przy niskich stopach jest to nie opłacalne. Dlatego sporo osób decyduje się na inwestycję w nieruchomości pod wynajem gdzie stopa zwrotu jest zdecydowanie wyższa.

To ile można zarobić na lokacie?

Poniżej zestawienie lokat dostępnych na polskim rynku. Oferty często się zmieniają jednak warto przeanalizować kilka z nich ponieważ ważny jest również okres na jaki zamrażamy środki. Oprocentowanie takich lokat zaczyna się od około 0,5% do 4% z tym, że zazwyczaj trzeba spełnić dodatkowe wymogi aby korzystać z tych wyżej oprocentowanych.

Zestawienie poniżej ułatwi nam wybór.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *