Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt online

Dziś niezwykle popularna stała się bankowość elektroniczna czyli dostęp do usług finansowych największych banków za pomocą internetu. Oprócz darmowych kont internetowych klienci coraz częściej sięgają po kredyt online – wygodny, bezpieczny, dostępny bez wychodzenia z domu. Jak znaleźć atrakcyjną ofertę pożyczki w internecie?

Bardzo łatwo w internecie możemy zauważyć reklamę banku, parabanku czy też portalu finansowego. Często też pada określenie kredyt online. Jednak co tak naprawdę ono znaczy? Czy istnieje kredyt dostępny przez internet, bez wychodzenia z domu? Otóż tak, i można go otrzymać nawet bez zaświadczeń o dochodach – bezpośrednio na swoje konto bankowe. Są nawet instytucje, które przeleją pieniądze w 15 minut od złożenia wniosku.

 

Teoretycznie aby zaciągnąć kredyt online potrzebujemy dostępu do komputera, internetu i stałego dochodu, musimy też posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Jednak by otrzymać gotówkę na swoje konto bankowe nie wychodząc z domu, trzeba spełnić odpowiednie warunki – najważniejsza jest nasza historia kredytowa. Jak wiadomo aby otrzymać pożyczkę w banku należy być w jego oczach wiarygodnym klientem. Najlepiej więc gdy korzystamy już z innych produktów tej konkretnej instytucji bankowej, w której chcemy uzyskać kredyt przez internet. Może to być
konto osobiste lub karta kredytowa.

 

Aby zaciągnąć kredyt online należy wypełnić formularz kontaktowy lub pełny wniosek o kredyt, który jest dostępny
na stronie internetowej banku bądź też któregoś z portali o tematyce finansowej. Jeśli zdecydujemy się na
ofertę kredytową banku, w którym mamy konto osobiste z dostępem przez internet, wówczas najlepiej zalogować się do niego i tam wejść w odpowiednią zakładkę. W ten sposób bank łatwo zweryfikuje prawdziwość naszych danych oraz sprawdzi regularne wpływy na rachunek bankowy.

 

W niedługim czasie po zgłoszeniu chęci zaciągnięcia pożyczki, bank skontaktuje się z nami telefonicznie, aby potwierdzić chęć uzyskania kredytu oraz wyliczyć zdolność kredytową. Wtedy też poznamy wstępną decyzję kredytową. Zdecydujemy też w jaki sposób zawarta zostanie umowa pożyczki. Może ona być dostarczona przez kuriera lub podpisana w najbliższym oddziale banku. Ostatnim krokiem jest wypłata pieniędzy, do wyboru
również mamy odbiór osobisty w placówce bądź przelew na nasze konto osobiste.

 

W ostatnim czasie pożyczkami przez internet kuszą instytucje pozabankowe oferujące tak zwane chwilówki. Taką
pożyczkę otrzymać mogą nawet osoby z nie najlepszą historią kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Najlepsze firmy pozabankowe gwarantują, że pieniądze znajdą się na naszym koncie bankowym już po kilku minutach od złożenia wniosku online. Niebankowa pożyczka sporo jednak kosztuje i jest udzielana maksymalnie na 30 dni. Oczywiście termin spłaty możemy przedłużyć, wtedy niestety wzrośnie koszt zaciągniętego długu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *