Facebook Pagelike Widget
Kredyt na wyciąg z konta bankowego

Większość banków działających na terenie naszego kraju oferuje już kredyt na wyciąg z konta bankowego. Na jego podstawie sprawdza dochody osoby ubiegającej się o kredyt gotówkowy. Z tej wygodnej formy przedstawiania wysokości uzyskiwanych dochodów skorzystało już wielu Polaków.

Standardowym sposobem przedstawiania w banku wysokości miesięcznych dochodów osoby pracującej na umowę o pracę było zawsze
zaświadczenie o zarobku, wydawane przez pracodawcę (średnia z ostatnich 3 miesięcy). W ostatnim czasie w tej kwestii sporo się zmieniło, można już od dawna uzyskać kredyt na PIT czyli przedstawiając np. formularz PIT-11 wydawany co roku przez zakład pracy. Można też po pożyczkę gotówkową wybrać się do banku z wyciągiem z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy.

 

Kredyt na wyciąg z konta bankowego uzyskać można tylko wtedy gdy posiadamy stały dochód od minimum 3 miesięcy, a nasza umowa o pracę obowiązywać będzie co najmniej do czasu spłaty pożyczki. Wyciąg z konta może być w formie, którą bank co miesiąc przesyła nam pocztą tradycyjną lub wydrukowany bezpośrednio ze strony internetowej, jeśli posiadamy dostęp do konta online.

 

Bank obowiązkowo sprawdzi także naszą historię kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) lub w Systemie Bankowy Rejestr, którego
administratorem jest Związek Banków Polskich. Następnie na podstawie zgromadzonych informacji wyliczy zdolność kredytową czyli możliwości potencjalnego kredytobiorcy spłaty pożyczki.

 

Najprościej zwykle jest zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, który prowadzi nasze konto osobiste, na które co miesiąc wpływa regularnie wynagrodzenie za pracę. W tym banku najprawdopodobniej będzie też najtaniej, jesteśmy już bowiem w pewnym stopniu sprawdzonym, stałym klientem. W takim przypadku zaświadczenie o dochodach będzie zbędne. Możemy też liczyć na lepsze warunki aniżeli wszyscy nowi klienci.

 

Decyzja kredytowa uzależniona jest od wielu czynników, począwszy od historii kredytowej, kończąc na dokumentach potwierdzających nasze dochody. Na szczęście dziś obsługa klienta w banku jest na wysokim poziomie, działa szybko i sprawnie, a do uzyskania pożyczki gotówkowej wystarczą: dokument tożsamości, którym zazwyczaj jest dowód osobisty oraz wyciąg z konta bankowego.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *