Kredyt na wesele

Koszty jakie niesie ze sobą ślub i wesele są niebagatelne. Nie każdegostać by wszystko zorganizować z oszczędności. Dlatego coraz więcejosób decyduje się zaciągnąć na ten cel kredyt, pożyczkę wbanku. Ślub, wesele zdarza się raz w życiu i wiele osób marzy o hucznym, niezapomnianym przyjęciu nawet za pożyczone pieniądze. Sprawdźmy jaki rodzaj kredytu najlepiej nadaje się na wesele?

Zdobycie środków na zorganizowanie ślubu i wesela nie jest łatwe. Mało kto w dzisiejszych czasach odkłada pieniądze na takie wydatki. Większość osób w naszym kraju w ogóle nie myśli o gromadzeniu oszczędności na przyszłość. Dlatego z jednej strony cieszymy się na nadejście tego wymarzonego, w którym włożymy na palec obrączkę, a z drugiej obawiamy się wysokich kosztów wesela. Z pomocą może przyjść bank udzielając kredytu na ten wyjątkowy cel.

 

Niezależnie od tego czy jesteśmy rodzicami, czy może szukamy środków na zorganizowanie własnego wesele, powinniśmy pamiętać, że każdy kredyt łatwiej zdobyć, niż go później spłacać. Niech więc decyzja
o zaciągnięciu pożyczki na wesele będzie przemyślana i świadoma, by zadłużenie nie stało się problemem na nowej drodze życia.

 

Na początek zróbmy listę wszystkich wydatków związanych ze ślubem i weselem. Określmy też swoją teraźniejszą sytuację finansową, aby wyliczyć kwotę o jaką mamy zamiar starać się w banku. Bardzo ważne by następnie przeanalizować, ile miesięcznie jesteśmy w stanie wydać na spłatę zobowiązania czyli na ratę kredytu. Kolejnym krokiem będzie wybór rodzaju pożyczki bankowej. Na wydatki związane z weselem możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy lub pożyczkę hipoteczną. Zwykły kredyt gotówkowy jest zdecydowanie prostszym rozwiązaniem ze względu na czas przyznania i możliwość darmowej wcześniejszej spłaty. Pożyczka hipoteczna to proces około 1mc a dodatkowo koszty typu notariusz, wycena itd. Wcześniejsza spłata przy pożyczce hipotecznej to jakieś 2% przez pierwsze 3 lata.

 

Kredyt gotówkowy nie wymaga zabezpieczeń jednak jest zdecydowanie droższym rozwiązaniem w porównaniu do pożyczki hipotecznej, która doskonale nadaje się na wydatki związane z organizacją ślubu i wesela. Niestety pożyczkę hipoteczną jest dość trudno uzyskać z uwagi na jej niewielki koszt. Aby ją otrzymać należy przedstawić w banku mnóstwo dokumentów, a wypłata pieniędzy następuje często nawet po kilku tygodniach od złożenia wniosku. Zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej jest nieruchomość kredytobiorcy.

 

Koszty ślubu i wesela rzadko się zwracają, weźmy więc to również pod uwagę. Trudno określić jaką kwotę będziemy w stanie oddać zaraz po weselu (z pieniędzy otrzymanych w prezencie ślubnym). Dlatego zadłużając się właśnie na ten cel pamiętajmy, że zdrowy rozsądek może się okazać naszym najlepszym doradcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *