Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt na PIT11/40 w Deutsche Bank

Od lutego 2017 Deutsche Bank ponownie wprowadził do swojej oferty kredyt na PIT11 lub PIT40 a nie było tej możliwości kilka miesięcy. Oferta cieszyła się dużym powodzeniem jednak została usunięta i zablokowała możliwość wnioskowania przez klientów.  W tym momencie została przywrócona i spokojnie możemy wnioskować tylko posiadając PIT od pracodawcy.

 

Dochód klienta wyliczony zostaje na podstawie dostarczonego PITu i dotyczy osób zatrudnionych na umowie o pracę na czas nieokreślony jak i określony. Jednak są pewne warunki, które kredytobiorca musi spełnić aby dokument został przyjęty i są to:

– firma w której klient pracuje musi być firmą znaną czyli w przypadku Deutsche Bank musi to być zakład który zatrudnia przynajmniej 50 osób i jest na rynku od 5 lat lub zatrudnia 100 osób i jest na rynku 2 lata). W innym przypadku niestety firma się nie łapie i nie zawnioskujemy na podstawie PITu.

– Dokumet PIT musi być wystawiony w formie papierowej i zawierać imię i nazwisko osoby wystawiającej wraz z jej podpisem.
– deklaracja musi zawirać wszystkie dane identyfikacyjne klienta, dane zakładu pracy wraz z jego pieczątką.
– deklaracja musi być wystawiona przynajmniej za 3 miesiące w poprzednim roku kalendarzowym i klient dalej musi pracować w tej samej firmie.

Dokument jest akceptowalny tylko za poprzedni rok więc w okresie styczeń-kwiecień musimy czekać na dokument od pracodawcy. Jeśli chodzi o przeliczenie dochodu to potrzebujemy dochód brutto, który dzielimy przez ilość miesięcy na jaki dokument został wystawiony. Dochód ten przeliczamy z brutto na netto i możemy użyć do tego internetu( jest to w okolicy 71%) a następnie przyjmujemy 90% z dochodu netto. Ta wartość zostaje przyjęta jako dochód ostateczny jednak musimy wziąć pod uwagę, że jak analityk poprosi o wyciąg z konta to wtedy może przyjąć wartość niższą.

 

Artykuł przygotowany wraz z partnerem i ekspertem w dziedzinie Detusche Bank.

W razie pytań zapraszam bezpośrednio do złożenia wniosku

deutsche bank

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *