Kredyt na garaż

Jaki rodzaj bankowego kredytu najlepiej nadaje się na zakup lub budowę garażu dla samochodu? Chociaż nikt z nas nie ma z pewnością wątpliwości, że taki budynek jest nieruchomością – bank jednak trochę inaczej podchodzi do tej sprawy. Gdzie można uzyskać pożyczkę na garaż dla naszego pojazdu – samochodu, motocykla lub quada?

Chociaż kredyt hipoteczny przeznaczony jest na zakup lub budowę nieruchomości, banki nie zaliczają garażu do lokalu, na który można by udzielić kredytu hipotecznego. Dlatego na ten cel tego typu instytucja nie udzieli nam kredytu hipotecznego. Wyjątek jednak stanowi budowa lub zakup domu / lokalu, do którego przynależy garaż. Wówczas kredyt przyznawany jest na całość nieruchomości czyli wszystkie budynki.

 

Jeśli mamy zamiar kupić już istniejący garaż (np. na naszym osiedlu) lub rozpocząć jego budowę, musimy być często zdani na kredyt gotówkowy, który jest jednak najdroższym rodzajem bankowej pożyczki. Możemy go przeznaczyć na dowolny cel, a więc także na zakup czy budowę garażu dla naszego samochodu. Kwota pożyczki gotówkowej może
sięgać nawet 150 000 zł i nie wymaga zabezpieczeń.

 

Zdecydowanie lepszym pomysłem na sfinansowanie garażu jest pożyczka hipoteczna udzielana przez bank. Ten rodzaj długu możemy niejako porównać do pożyczki gotówkowej, ale i do kredytu hipotecznego. Pieniądze pozyskane w ten sposób od pożyczkodawcy można przeznaczyć na dowolny cel, jednak zabezpieczeniem jest w tym wypadku nieruchomość pożyczkobiorcy. Ale to nie garaż będzie zabezpieczeniem dla banku, a inna nieruchomość będąca już własnością pożyczkobiorcy (np. działka budowlana, dom lub mieszkanie). Ten rodzaj zobowiązania jest najtańszy i świetnie nadaje się na kupno bądź budowę takiej nieruchomości jak garaż. Niestety nie wszystkie banki mają w swojej ofercie pożyczkę hipoteczną, gdyż niewiele na tym produkcie finansowym są w stanie zarobić.

 

Najlepszym rozwiązaniem na skredytowanie zakupu garażu jest kupno takiej nieruchomości już razem z mieszkaniem lub domem. Jeśli budynek przynależy do kredytowanej nieruchomości wówczas bank traktuje go jako całość zabezpieczenia – pod warunkiem, że posiada wpis w księdze wieczystej.

Zobacz też:

– Gdzie kredyt hipoteczny

– Jak wziąć pożyczkę przez internet

 

1 komentarz

  • szymon Napisał:

    Czyli jak chce kredyt hipoteczny na garaż to muszę jako zabezpieczenie dać np. działkę budowlana.
    Dobrze to zrozumiałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *