Kredyt Hipoteczny – Kraków

Rynek deweloperski w Krakowie rozwija się bardzo dynamicznie w ostatnim czasie. Pojawia się coraz więcej nowych deweloperów inwestujących w tym pięknym mieście. Rozwija się budownictwo mieszkalne, biurowe jak i przemysłowe dlatego na każdym rogu widać, że inwestycje pojawiają się w każdym zakątku miasta.Cześć inwestycji jest już oddanych do użytkowania, jednak sporo więcej jest w budowie a ogromna
cześć dopiero jest w planach.

Wraz z inwestycjami mieszkaniowymi zwiększa się zapotrzebowanie na kredytowanie nieruchomości. Cześć klientów kupuje mieszkania za gotówkę jednak nie każdego stać na taki wydatek i wtedy potrzeba kredytu. Mieszkania w Krakowie można kupić w różnych cenach a cena głownie zależy od lokalizacji i odległości od centrum. Czym bliżej centrum tym nieruchomości są droższe i dochodzą do powiedzmy 10-20 tys zł za m2. To są bardzo duże pieniądze i nie każdego stać na takie mieszkanie bo przy powiedzmy 50m2 robi się kwota ponad 500 000zł plus dodatkowo remont i opłaty. Najpopularniejsze mieszkania w Krakowie są w cenie 300- 400tys zł gdzie w zależności od dzielnicy możemy otrzymać między 50m2 a 70m2 gdzie są to mieszkania 2-3 pokojowe. Oczywiście znajdą się tacy, którzy kupili mieszkanie poniżej i powyżej tej kwoty jednak z założenia takich wniosków jest zdecydowanie mniej.

Mieszkań jest sporo i możemy dowolnie wybierać między nowym od dewelopera a takim z rynku wtórnego. Oferty kredytowej nie różnią się w takim przypadku jednak trzeba wziąć pod uwagę, że nowe  mieszkanie które jest w budowie zazwyczaj opłaca się w transzach odpowiadających zaawansowaniu budowy. Jeśli transz jest wiele a nie posiadamy wystarczających środków to uruchamiając cześć kredytu będziemy musieli spłacać tylko odsetki od wypłaconej kwoty. Czym dłuższa budowa i więcej transz tym więcej odsetek i w takim wypadku warto przygotować większy wkład własny. Rynek pierwotny charakteryzuje się też tym, że dane mieszkanie trzeba będzie
wyremontować a remont mieszkania to koszt około 1000zł/m2. Oczywiście znajdą się tacy, którzy mają wujka co zrobi to za darmo jednak moim zdaniem kwota i tak zbliży się do wspomnianej wcześniej ponieważ robocizna to tylko cześć kosztów a materiały budowlane są bardzo drogie. Na rynku wtórnym nie powinno być takich problemów bo kupujemy gotowe mieszkanie do zamieszkania no chyba, że trzeba zrobić generalny remont lub odświeżenie.

Znajdując swoje upragnione mieszkanie za określoną cenę musimy ocenić czy nas na nie stać. Ważne jest też wyliczenie ile jesteśmy w stanie uzyskać wkładu własnego. Banki obecnie wymagają aby wkład własny był w wysokości minimum 10%( dodatkowe 10% zazwyczaj ubezpieczamy). Niektóre banki poproszą o wyższy wkład własny jednak 10% powinno wystarczyć. Mając wyliczenia i mieszkanie najlepiej zgłosić się do eksperta finansowego i tutaj polecę swoją osobę, która pracuje przy kredytach od ponad 7 lat. Setki wypłaconych tematów i załatwionych spraw. Ze swojej strony mogę zapewnić profesjonalizm i przeprowadzić przez cały proces ubiegania się o hipotekę. Moje usługi są darmowe a wynagradzany jestem przez banki za efekt czyli uruchomiony kredyt. Mogą Państwo też powierzyć mi negocjacje ponieważ zawsze staram się uzyskać najlepsze warunki które tylko są dostępne. W razie pytań zaraszam do kontaktu a wyjaśnie wszystko przez telefon.

Marek Kozera – Ekspert Hipoteczny z Krakowa

787 976 915
kozerus@gmail.com

 

można również sprawdzić zestawienie ofert kredytów hipotecznych na stronie http://pozyczkasa.pl/kredyty-hipoteczne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *