Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt gotówkowy przy umowie na zastępstwo

Umowa o pracę na zastępstwo to praktycznie ta sama umowa co na czas określony z tym, że można ją stosować w szczególnych przypadkach. Do takich przypadków należy usprawiedliwiona nieobecność pracownika i często stosuje się takie umowy w przypadku kobiet w ciąży gdzie stanowisko zostaje utrzymane a kobieta po powrocie dalej ma możliwość pracy. Osoba zatrudniona na umowę o pracę tymczasową ma określony termin zakończenia a następnie umowa wygasa i taki pracownik może zostać przeniesiony lub niestety ale będzie musiał szukać nowej pracy. Do innych szczególnych przypadków należą np:

  • choroba trwająca od dłuższego czasu
  • urlop bezpłatny
  • wspomniany wcześniej urlop macierzyński czy wychowawczy

Osoby zatrudnione na takiej umowie mają niepewne stanowisko dlatego nie wszystkie banki podejdą do takiego tematu. Część z banków będzie chciała udzielić finansowania ale tylko na okres trwania umowy dlatego ważna jest informacja do kiedy zawartą mamy taką umowę. Poniżej zestawienie banków gdzie warto się wybrać wraz z informacją o wymaganych dokumentach. W razie pytań zapraszam do kontaktu i składania wniosków  przez poniższe linki. Lista z czasem może się zmienić i jest aktualna na początek 2018 roku.

  • Raiffeisen Polbank wymaga aby umowa była od 3 miesięcy i 6 miesięcy w przód w momencie składania wniosku a okres kredytowania to nawet 120 miesięcy. Do wyliczenia dochodu potrzeba zaświadczenia o zarobkach gdzie dochód netto to  100% części stałej + 70% części zmiennej netto za okres 3 miesięcy jako średnia.

 

 

 

  • Alior Bank wymaga aby umowa na zastępstwo trwała od 3 miesięcy (okres próbny zalicza się do stażu) lub gdy minimum jesteśmy zatrudnieni od 1 miesiąca ale ciągłość zatrudnienia jest od 6 pełnych miesięcy  gdzie możemy wliczyć umowy zlecenia/o dzieło w ramach jednego zakładu pracy. Bank akceptuje również zatrudnienie w firmach rodzinnych jednak wymagane aby umowa trwała od minimum 6 miesięcy. Jeśli chodzi o okres kredytowania to maksymalnie można wnioskować o okres do końca trwania umowy na czas tymczasowy. Dłuższe okresy nie są do zrobienia

 

  • Eurobank akceptuje umowy na czas tymczasowy jednak okres obowiązywania umowy nie może być krótszy niż okres kredytowania. Standardowo musimy udokumentować przepracowane minimum 3 miesiące i potwierdzić 3 wpływy wynagrodzenia.

 

  • Pekao SA podobnie jak Eurobank zrobi taki kredyt gdzie jest umowa tymczasowa jednak trzeba wziąć pod uwagę, ze maksymalny okres kredytowania to dzień zakończenia umowy. Bank wymaga aby udokumentować 3 przepracowane miesiące i przedstawić zaświadczenie o zarobkach na druku bankowym.

 

Jak widać banków, które akceptują takie umowy nie jest dużo. Część może i zgodziła by się na taki kredyt jednak jedynym dobrym wyborem na ten moment to Raiffeisen Polbank gdzie oferta jest jedną z najlepszych a dodatkowo możemy uzyskać taki kredyt nawet na 120 miesięcy. Warunki są bardzo dobre bo oprocentowanie promocyjne jest na poziomie 6,99% a prowizja od 4%. W przypadku zainteresowania zapraszam do składania wniosków i wysyłania zapytań. Można również pisać komentarze a postaramy się pomóc.

Marek Kozera – Pośrednictwo Finansowe

kozerus@gmail.com – zapraszam do zadawania pytań

787 976 915

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *