Kredyt gotówkowy na ryczałcie

Prowadząc firmę i rozliczając się na ryczałcie możemy mieć problem z finansowaniem naszej firmy jeśli chodzi o kredyty prywatne i firmowe. Dlatego warto poczytać wcześniej gdzie warto wybrać się złożyć wniosek. Część banków nie udziela kredytów dla prowadzących firmę na ryczałcie a prawdopodobnie wynika to z tego, że ciężko oszacować wygenerowany dochód. Są jednak banki, które bardzo dobrze wyliczają zdolność i spokojnie możemy wnioskować o gotówkę lub inny produkt finansowy.

Jeśli chodzi o zdolność to każdy bank inaczej wylicza dochód netto przy ryczałcie i stosowane są przeliczniki. W tym wpisie nie będe się na tym skupiał ponieważ co jakiś czas zmieniają się one i wpis stałby się nieaktualny. Postaram się przedstawić banki gdzie zdolność wyjdzie najlepsza z informacją o ofercie.

Najwyższa zdolność prawdopodobnie będzie w Nest Banku a potrzebuje on do wyliczenia 3 ostatnie podatki PPE. Na tej podstawie wyliczony zostanie dochód netto a klient będzie mógł wnioskować o produkt konsumencki lub na firmę. Warunki nie będą należeć do najtańszych jednak nie da się ich wcześniej określić niż po wprowadzeniu wniosku do systemu. Cały proces jest jednym z najszybszych na rynku i sprowadza się do wysłania wniosku wraz z klientem nawet bez podpisywania papierów.

Alior Bank jako kolejny bez problemu powinien przedstawić ofertę dla ryczałtowca a do wyliczenia dochodu potrzeba podobnie jak w Nest banku 3 podatki PPE. Dochód netto wyliczony z kalkulatora pozwala otrzymać ofertę nawet na 144 miesiące z tym, że oferta należy do tych średnich. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku ryczałtu nie należy się nastawiać na ofertę z pierwszej trójki.

Eurobank – wymaga aby działalność prowadzona była od minimum 6 miesięcy i dlatego dochód wyliczany jest na podstawie przepracowanego okresu. Czasami wystarczy tylko zestawienie przychodów za okres od początku roku. Zawsze można dostarczyć dodatkowo PIT28 za rok poprzedni.

Getin Bank wylicza dochód w oparciu o stawkę ryczałtu zgodnie z poniższym wzorem( możemy sobie sami wyliczyć czy mamy zdolność):

  • gdy stawka ryczałtu wynosi 3% – Getin Bank wylicza dochód Klienta netto w wysokości 15% przychodu;
  • gdy stawka ryczałtu wynosi 5,5% – dochód Klienta netto w wysokości 25% przychodu;
  • gdy stawka ryczałtu wynosi 8,5% – dochód Klienta netto w wysokości 40% przychodu;
  • gdy stawka ryczałtu wynosi 17% – dochód Klienta netto w wysokości 70% przychodu;
  • gdy stawka ryczałtu wynosi 20% – dochód Klienta netto w wysokości 70% przychodu, przy czym wymagamy udokumentowania ostatnich 6 miesięcy.

mBank robi takie tematy przy ryczałcie a dochód wylicza na podstawie takich dokumentów:

  • od stycznia do końca kwietnia pit28 za rok poprzedni ,
  • od maja do końca roku pit28 a rok poprzedni i ewidencja sprzedaży za rok obecny

PEKAO SA – ryczałt powinien być od minimum 12 miesięcy, a dochód wyliczany jest na podstawie pit28 + zestawienie przychodów za obecny okres od początku roku.

Raiffeisen Polbank udziela kredytów przy ryczałcie ale tylko jeśli dochód jest dodatkowy. W innym przypadku kiedy nie mamy innego dochodu to nie da rady otrzymać finansowania Przy dodatkowym dochodzie potrzeba tak:

  • kopie PITów za ostatnie 2 lata + 3 wpłaty podatku PPE

 

W przypadku zainteresowania ofertą proszę o komentarz

Marek Kozera Ekspert kredytowy – Pośrednictwo Finansowe w Krakowie.

kozerus@gmail.com

787 976 915

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *