Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt gotówkowy dla kierowcy z dietami

Kierowcy zawodowi  to grupa pracująca często poza domem przez wiele dni a nawet tygodni. Możemy rozdzielić ich na kierowców krajowych i zagranicznych gdzie jedni i drudzy najczęściej rozliczani są według zasady – podstawa wynagrodzenia jest to minimalna krajowa czyli w obecnych czasach 2600zł brutto a reszta wynagrodzenia są to tak zwane diety.

Czym jest dieta kierowcy?

Dieta kierowcy zawodowego jest to forma wynagrodzenia pracownika za czas spędzony poza domem. Rozlicza się ją z US inaczej niż zwykłą umowę o pracę dlatego banki wprowadzają swoje przeliczniki tak aby zminimalizować ryzyko nie spłacenia zobowiązania. Diety rozliczane są według określonych zasad i można je wyliczyć w rożnych kalkulatorach lub samemu bazując na podpisanej umowie z firmą transportową.

Banki niestety nie patrzą na to przychylnie i trzeba wybrać bank, który takie wynagrodzenie akceptuje i przyjmuje do wyliczenia zdolności. Bazując na wynagrodzeniu podstawowym nie mamy co liczyć na wyższe kwoty(choć nie w każdym przypadku).

Najlepiej jak diety wpływają na konto osobiste i są uwzględnione na zaświadczeniu o zarobkach. Poniżej lista banków aktualna na marzec 2019, które są w stanie przyjąć taki dochód:

Banki które akceptują diety jako dochód:

  • Alior bank – wymaga aby zatrudnienie jako kierowca było od 3 miesięcy i taki dochód jest wymagany do udokumentowania na zaświadczeniu. Zaświadczenie zawiera specjalną rubrykę do uwzględnienia diet. Można również bazować na 3 ostatnich wpływach z umowy o pracę i dodatkowych wynagrodzeń.
  • Bank Pocztowy – wymaga zatrudnienia od 3 pełnych miesięcy i taki dochód trzeba udokumentować najlepiej zaświadczeniem o zarobkach.
  • Getin Bank – wymaga aby umowa o prace była od 3 miesięcy a diety muszą być udokumentowane od 12 miesięcy. Jeśli wpływają na konto osobiste to wystarczy 12 potwierdzeń przelewów diet + 3 przelewy z umowy o pracę. Okres kredytowania to 120 miesięcy nawet na 200tys zł.
  • Eurobank – zatrudnienie z umowy o pracę to minimum 3 miesiące a diety kierowców zawodowych przyjmowane są ale w 50%. Do udokumentowania dochodu możemy przedstawić zaświadczenie o zarobkach, 3 wpływy wynagrodzenia lub pełny wyciąg z konta za 3 miesiące. Okres kredytowania to maksymalnie 108 miesięcy i kwoty do 150tys zł netto.
  • Boś Bank – przyjmuje całość wynagrodzenia z umowy o pracę i 100% wynagrodzenia tytułowane jako diety. Okres kredytowania do 120 miesięcy na dobrych warunkach. Bank ten bazuje na wpływach na konto za okres 3 miesięcy i na tej podstawie wyliczany jest dochód netto. Najlepiej wnioskować o kwotę do 100tys zł brutto bo wtedy procedura jest uproszczona i nie wymagają dodatkowych dokumentów.
  • Raiffeisen Polbank – przyjmuje 100% z umowy o pracę i 75% diet, które uwzględnione są na zaświadczeniu o zarobkach lub które wpływają na konto bankowe. Do procesu wymagane jest wspomniane wcześniej zaświadczenie lub pełny wyciąg z konta za pełne 3 miesiące jednak diety wyliczane są za okres 12 miesięcy. Okres kredytowania to aż 120 miesięcy i warunki jedne z najlepszych na rynku.

Czy dostaniemy kredyt?

Temat kierowcy zawodowego nie jest prostym bo jak sami Państwo widzą banki nie akceptują takich dochodów. Dlatego w przypadku zainteresowania mogę pomóc z procesem i wyborem banku gdzie się udać.

Jeśli diety są głównym źródłem dochodu a posiadamy np. chwilówki to musimy wtedy bazować na tych bankach co nie widzą biku pozabankowego a dodatkowo są w stanie zaakceptować nietypowe źródło dochodu.

W takich przypadkach chętnie pomogę i zapraszam do kontaktu.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

tel 787976915

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *