Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt gotówkowy dla emeryta

Posiadając emeryturę banki podchodzą do takich klientów wręcz rewelacyjnie. Dochód stały zapewniony przez Państwo to najlepszy z możliwych sposobów na otrzymanie kredytu gotówkowego ponieważ systemy bankowe premiują takich klientów. Ważne aby emeryt posiadał w miarę pozytywną historię kredytową( czyli bez opóźnień powyżej 30 dni) a decyzja w wielu przypadkach będzie pozytywna. Emeryci podobnie jak przy innych grupach zawodowych muszą spełniać te same parametry czyli DTI( procentowy wskaźnik rat do wynagrodzenia) w zależności od zarobków jest to 50% lub 65%. Trzeba też przy takich klientach zwracać uwagę na wiek jednak są banki gdzie limitu maksymalnego wieku nie ma i o tym czy otrzymamy kredyt decyduje system. W standardzie jest to zazwyczaj 75-85 lat i dla takich klientów są pewne ograniczenia lub dodatkowe ubezpieczenia.

Emerytura jest przyjmowana praktycznie w każdym banku od pierwszego dnia otrzymania a dokumentacja jaka jest wymagana to potwierdzenie przyznania emerytury lub waloryzacja emerytury. Z innych dokumentów to banki akceptują również potwierdzenie otrzymania emerytury na konto czy też potwierdzenie odebrania środków przez listonosza. W każdym przypadku ważne jest aby dostarczyć legitymację emeryta. Na podstawie tych dokumentów bank wylicza dochód netto i przyjmuje do liczenia zdolności. Aby wyliczyć zdolność potrzebujemy znaleźć w dokumentach dokładną kwotę jaką klient otrzymuje i w zależności od banku przyjąć odpowiednie koszty utrzymania – są one w przedziale 500 -1500zł. Jeśli chodzi o wskaźnik DTI to większość banków do kwoty 3tys zł netto przyjmuje 50% jako maksymalny poziom rat w stosunku do wynagrodzenia. Powyżej kwoty 3tys zł netto możemy przeznaczyć już 65% zarobków na raty. W przypadku dokładnego wyliczenia zdolności potrzebujemy też znać raty kredytów hipotecznych, gotówkowych jak również chwilówek. Jeśli klient posiada też karty kredytowe i limity to też bank wylicza je jako obciążenie kredytowe.

Każdy bank akceptuje emeryturę jako dochód jednak nie każdy podejdzie do nas tak samo dlatego warto złożyć zapytanie o przygotowanie wyliczeń tak aby nie robić samemu zapytań bo większa ilość zapytań blokuje nas i wtedy nie otrzymamy kredytu przez kilka miesięcy.

 

Ekspert Marek Kozera

w razie pytań proszę pisać bezpośrednio na adres kozerus@gmail.com lub proszę zostawić komentarz. Staram się odpisywać na każdy

787 976 915

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *