Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt firmowy przy działalności od 6 miesięcy

Zakładając firmę musimy liczyć się z tym, że część banków bardzo niechętnie będzie chciało z nami rozmawiać przy staraniu się o kredyt firmowy. Wynika to z ryzyka jakie ponosi bank przy młodych firmach gdzie statystyki mówią, że sporo takich firm nie przetrwa nawet 1 roku.

Jednym z banków gdzie nawet młoda firma może starać się o finansowanie jest mBank, który przygotował ofertę KRB czyli kredytu w rachunku bieżącym. Jest to produkt firmowy, który zasadę działania ma podobną do limitu w koncie – posiadamy debet z którego możemy korzystać nawet jeśli nie dysponujemy środkami na rachunku. Taki rachunek w banku pozwala nam płynnie świadczyć usługi nie martwiąc się o płatności gdyż odsetki spłacamy tylko od wykorzystanej kwoty. Mbank mając na uwadze, że proponuje taki produkt młodej firmie nie wymaga zabezpieczenia ponieważ przy tym produkcie zabezpieczeniem jest Gwarancja Cosme czyli wsparcie Unijne przy produktach kredytowych.

Mbank zdolność wylicza na podstawie przedstawionych dokumentów od początku prowadzenia działalności czyli musimy dostarczyć np. PIT za rok poprzedni i aktualne wyniki finansowe czyli np. zestawienie KPIR od początku roku. Reszta dokumentów zależy od danej działalności i formy rozliczenia jednak proces jest szybki i jeśli wykazujemy dochód to szanse na kredyt są bardzo duże. Kwota o jaką możemy wnioskować to nawet 150tys zł jednak ogranicza nas tutaj zdolność kredytowa i parametry z systemu bankowego.

Co do oferty to warunki wyjściowe to marża na poziomie ok. 6,7%, prowizja od 0 do 5% i reszta parametrów czyli prowizja za odnowienie limitu to w standardzie 1,8%. Wszystkie te parametry możemy negocjować i ostatecznie otrzymujemy dobrą ofertę na 3 lata. Po 3 latach limit odnawia się na kolejne 12 miesięcy ale wtedy już działalność będzie prowadzona ponad rok więc większość banków będzie chciała z nami współpracować.

w razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu kozerus@gmail.com

 

Marek Kozera – ekspert ds. kredytów dla firm

787 976 915 lub kozerus@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *