Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Kredyt dla emeryta

Do zaciągnięcia kredytu potrzebny jest stały dochód. Jeśli posiadasz taki w formie emerytury, z pozyskaniem gotówki z banku czy też od innej instytucji pozabankowej nie powinno być większego problemu.

Wszystkie instytucje bankowe podobnie podchodzą do polityki udzielania pożyczek, dla nich głównym wyznacznikiem jest wysokość uzyskiwanych dochodów. Jednak w przypadku kredytu dla emeryta ważnym czynnikiem jest również wiek kredytobiorcy. Starszym osobom na emeryturze o wiele trudniej było zaciągnąć kredyt jeszcze w roku 2012. Dziś jest zdecydowanie łatwiej i jeśli osoba taka nie przekroczyła 85 lat z pewnością któryś z banków udzieli jej kredytu.

 

Jak wiadomo na polskim rynku działa wiele banków. Ich oferty są w dużym stopniu bardzo podobne do siebie, jednak wybierając spośród nich najtańszą ofertę pożyczki jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy na comiesięcznej racie. Dlatego też tak ważny jest wybór banku, którego trudno jest dokonać biorąc pod uwagę jedynie przekaz reklamowy czy opinie znajomych. Korzystanie z internetowych porównywarek kredytów może bardzo pomóc i już na początku poszukiwań atrakcyjnej pożyczki wykluczyć niektóre oferty bankowe. Jednak miejmy na uwadze, że porównywarki nie do końca znają naszą sytuację dlatego warto sprawdzić ofertę dla siebie przez złożenie wniosku. Najłatwiej będzie w naszym banku do którego wpływa emerytura. Można nawet otrzymać kredyt bez dodatkowych dokumentów ponieważ każdy przelew jest numerowany po przyznanej decyzji emerytalnej.

Trudno jest sprecyzować ogólne zasady udzielania kredytów osobom na emeryturze – instytucje
finansowe podchodzą indywidualnie do każdego klienta. Głównie jednak pod uwagę biorą wysokość pobieranego świadczenia, wiek oraz historię kredytową. Dlatego osobie, która otrzymuje emeryturę w wysokości około 1000 zł, kilka banków niestety odmówi udzielenia jakiejkolwiek pożyczki, ze względu na przyjęte koszty utrzymania, które mogą być wyższe niż świadczenie.

Dokumenty potrzebne emerytom do uzyskania kredytu to oczywiście dowód osobisty oraz dokument potwierdzający
dochód, a więc ostatni odcinek emerytury lub wyciąg z konta bankowego za ostatni miesiąc. Minimalny wymagany dochód to około 550 zł. Formalności związane z przyznaniem kredytu załatwiane są zwykle podczas jednej wizyty w banku i często spotykane są sytuacje gdzie po 30 minutach emeryt wychodzi z banku z gotówką na koncie. Wynika to ze stabilności osiąganego dochodu jednak przed przystąpieniem do kredytu warto jednak najpierw zgłosić swoją chęć pozyskania pożyczki telefonicznie lub przez internet, wtedy wstępną decyzję o przyznaniu kredytu poznamy jeszcze przed wizytą w placówce banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *