Facebook Pagelike Widget
Kredyt 50 000 zł

Osoby pracujące na stałym etacie są w stanie pożyczyć w banku wysoką kwotę pieniędzy i to nie tylko w formie kredytu hipotecznego(mieszkaniowego) lecz także w ramach pożyczki gotówkowej. Koszty tak dużego kredytu mogą być jednak spore jeśli zdecydujemy się zaciągnąć dług w nieodpowiednim banku. Sprawdźmy więc, gdzie najlepiej pożyczyć kwotę 50 000 zł by nasza rata była najniższa?

Decydując się na tak wysoką kwotę kredytu musimy być przygotowani na to, że bank szczegółowo zweryfikuje naszą zdolność kredytową i zażąda przedstawienia stosownych dokumentów poświadczających wysokość uzyskiwanych dochodów. Obowiązkowo sprawdzi też naszą historię kredytową zgromadzoną w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Chociaż bank na tak wysokim kredycie może sporo zarobić, zanim wyda pozytywną decyzję kredytową, musi wyliczyć ryzyko jakie ponosi udzielając pożyczki konkretnej osobie.

 

Wysokość kosztów pożyczki gotówkowej zależy głównie od atrakcyjności oferty banku. Duże znaczenie ma także wybór rodzaju rat, długości okresu kredytowania, a także formy zabezpieczenia. Chociaż dziś stopy procentowe są na niewielkim poziomie, banki zarabiają sporo na prowizji pobieranej od kredytobiorcy. Szukając dla siebie najtańszego kredytu na 50 000 zł, poszukiwania powinniśmy rozpocząć od zapoznania się z ofertą banku, który prowadzi nasze konto osobiste.

 

Aby zminimalizować koszt tak wysokiej pożyczki warto zastanowić się nad kredytem celowym. To znaczy, że jeśli mamy zamiar przeznaczyć całą kwotę kredytu na określony cel (np. zakup działki, samochodu, remont domu /
mieszkania) warto skorzystać z odpowiedniego rodzaju pożyczki – czyli z kredytu hipotecznego, samochodowego lub pożyczki hipotecznej. Wówczas koszt zaciąganego długu znacznie się zmniejszy. W takim wypadku kredytodawca może jednak zażądać dodatkowego zabezpieczenia.

 

Dokonując porównania różnego rodzaju pożyczek należy głównie sugerować się wysokością RRSO (rzeczywistej
rocznej stopy oprocentowania). Uwzględnia ona wszystkie koszty kredytu, a więc: procentowanie nominalne (czyli odsetki), opłaty, prowizję, a także ubezpieczenie. Im wartość RRSO jest wyższa, tym analogicznie oferta pożyczki droższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *