Facebook Pagelike Widget
Kredyt 20 000 zł

Kwota 20 000 zł to spora suma dla każdego z nas. Za takie pieniądze można już nie tylko kupić ciekawy samochód, ale również wyremontować mieszkanie lub zorganizować wymarzone wesele. Dlatego wiele osób decyduje się właśnie na takiej wielkości kredyt. Sprawdźmy zatem, ile wyniesie miesięczna rata w różnych instytucjach bankowych?

Kredyt gotówkowy w wysokości 20 000 zł dostępny jest niemal w każdym banku obsługującym klientów indywidualnych. Taki rodzaj pożyczki możemy przeznaczyć na dowolny cel, a spłatę rozłożyć nawet na 10 lat czyli 120 rat. Warto zauważyć, że praktycznie w każdej instytucji bankowej koszt takiej pożyczki będzie różny. Jeśli więc
znajdziemy aktualnie najlepszą ofertę kredytu gotówkowego na kwotę 20 000 zł, jesteśmy w stanie zaoszczędzić w sumie nawet kilka tysięcy złotych.

 

Najistotniejszym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę podczas porównywania ofert pożyczek jest RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wskaźnik ten uwzględnia oprócz odsetek (czyli oprocentowania nominalnego) także inne koszty kredytu (np. prowizję i ubezpieczenie). Banki często informują o wysokości RRSO na podstawie reprezentatywnego przykładu.

 

Innym ważnym czynnikiem decydującym o kosztach kredytu jest długość okresu kredytowania. Jeśli zdecydujemy się zaciągnąć pożyczkę w kwocie 20 000 zł i rozłożyć ją na 2 lata, wówczas oddamy w sumie bankowi mniej niż gdyby spłata wynosiła 4 lub 5 lat. Warto więc skrócić okres kredytowania do minimum pamiętając o tym, by wysokość miesięcznej płatności do banku była na rozsądnym poziomie – możliwym do spłaty nawet w sytuacji kryzysowej dla naszego portfela.

 

Jeśli mamy zamiar pożyczone pieniądze przeznaczyć na samochód lub inny konkretnie sprecyzowany cel (np. remont
domu), wówczas możemy skorzystać z kredytu celowego. Kredytem celowym jest np. kredyt samochodowy oraz pożyczka hipoteczna. Tego rodzaju pożyczki są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem aniżeli kredyt gotówkowy. W przypadku kredytów samochodowych zabezpieczeniem dla banku będzie kupowany przez nas
samochód, natomiast jeśli chodzi o pożyczkę hipoteczną – hipoteka na nieruchomości, której musimy być właścicielami.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *